Vergi beyannamelerinde son gün 31 Ocak

Gelirler Şube Müdürü Elife Bakırtaş, tüm İlan ve Reklam vergisi mükelleflerinin 31 Ocak Perşembe gününe kadar Büyükşehir Belediyesi Gelirler Şube Müdürlüğü’ne İlan ve Reklam vergisi beyannameleri verebileceklerini ifade etti.

Vergi beyannamelerinde son gün 31 Ocak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Gelirler Şube Müdürlüğü’nden 2019 Yılı İlan ve Reklam Vergisi beyan dönemine ilişkin açıklama yayınlandı. Sakarya il sınırları içerisindeki bütün tabelalar, ilan ve reklam vergisine tabii olup, İlan ve Reklam Vergisinin beyan döneminin 31 Ocak Perşembe günü sona ereceği açıklandı. Mükellefler; İlan ve Reklam Vergilerini Gelirler Şube Müdürlüğüne bizzat getirerek beyan edebilecekleri gibi internet tarayıcıları üzerinden “ebelediye.sakarya.bel.tr” web adresinden elektronik ortamdan da beyanda bulunabilecekler. kocaali 

İki eşit taksit
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Gelirler Şube Müdürü Elife Bakırtaş, “Büyükşehir Belediyesi meclisinin almış olduğu kararla, mükelleflerin zamanında beyan ettikleri İlan ve Reklam Vergilerini iki eşit taksitle ödeyebilecekler. İlk taksit 28 Şubat Perşembe, ikinci taksit ise 30 Haziran Pazar gününe denk geldiğinden, 1 Temmuz Pazartesi günü ödenebilecektir. Vatandaşlarımızın vergi cezası gibi bir maliyetle karşılaşmamaları için duyarlı olmalarını ve beyan dönemini kaçırmamaları konusunda hassasiyet bekliyoruz. Son beyan tarihi 31 Ocak Perşembe günüdür. Tüm mükelleflerimizi beyanname vermeleri için Büyükşehir Belediyemize davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2019, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER