YADEM’le hiçbir yaşlı yalnız ve çaresiz hissetmeyecek

Büyükşehir Belediyesi Yaşlı Destek Merkezi (YADEM) telefonla ulaşan her vatandaşın yardımına koşuyor.

YADEM’le hiçbir yaşlı yalnız ve çaresiz hissetmeyecek

Durumu olmayan, yolculuk yapamayan vatandaşlar evine taşınıyor, doktor muayenesine götürülüyor. Büyükşehir, bu hizmetiyle ihtiyaç duyan her vatandaşın kapısına giderek takdir topluyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehrin her noktasında bulunan vatandaşlara ulaşıyor, ihtiyaçlarına karşılık veriyor. Yaşlı Destek Merkezi (YADEM) ekipleri, aldıkları her ihbara cevap veriyor, yüzlerce kişinin kapısını çalıyor. Kuzeyden, güneye, batıdan, doğuya tüm ilçelere ulaşan ekipler yardıma muhtaç olan yaşlıların elinden tutuyor. 

Bir çok farklı hizmet
YADEM’in kurduğu “Sağlıklı Yaşam Birimi” ve diğer ekipler, yaşlılara hastane randevusunda, tedavilerde refakat hizmeti, sağlık taraması, evde bakım, kişisel bakım, muayene, taşıma ve aşı hizmeti sunuyor. Ayrıca, YADEM üyesi tüm yaşlılar sosyalleşmenin ve iletişimin artırılması için açık havada veya merkezde gerçekleştirilen etkinliklerde bir araya geliyor. Bunların yanında yaz sezonunda spor egzersizleri ve doğa yürüyüşleri gerçekleştiriliyor. 

İhtiyacı olduğu anda YADEM yanındaydı
Büyükşehir’in ilgilendiği vatandaşlardan olan ve YADEM’e ulaşıp ‘Karasu’da yakınıma geldim, beni eve bırakır mısınız?’ şeklinde talepte bulunan vatandaşı bulunduğu yerden aldı. Adapazarı’nda yalnız yaşadığı evine getirilen yaşlı kadın, sağlık durumunun kontrolü için hastaneye götürüldü. Kontrolleri yapılan ve ihtiyaçları karşılanan kadın, daha sonra yeniden ikametine bırakıldı. Büyükşehir’e teşekkür eden vatandaş, hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“Hiçbir yaşlımız kendisini yalnız ve çaresiz hissetmeyecek”
Sosyal Hizmetler Dairesi’nden yapılan açıklamada, “Sakarya’mızın her bir köşesinde bizlere ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Yaşlılık döneminde yalnız kalan, yardıma muhtaç olan her bir hemşerimize ulaşıyoruz. Onların yüzlerinde bıraktığımız ufak bir tebessüm, bizler için sevinç kaynağıdır. Kurduğumuz bu sistemle şehrimiz genelinde kendisini yalnız ve çaresiz hisseden hiçbir yaşlının kalmaması için gayretle çalışıyoruz. YADEM, kimsesizlerin kimi olmak için her an sahada” denildi. 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER