Yazlık caddesi’ne duble rahatlık

Büyükşehir Belediyesi Yazlık Caddesi’nin Donanma Sokak’a kadar olan kısmını gerçekleştirdiği genişletme çalışmalarının ardından duble yol haline getiriyor.

Yazlık caddesi’ne duble rahatlık

İçmesuyu ve yağmursuyu altyapısı yenilenen arter asfalt çalışmalarının ardından yeni yüzüne kavuşacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Donanma Sokak’ın başlangıç noktası ile Yazlık Kavşağı arasındaki arteri duble yol haline getiriyor. 500 metrelik güzergahta ilk olarak SASKİ eliyle içmesuyu altyapısı yenilenerek, abone bağlantıları tamamlandı. Ardından ise bölgede Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından asfalt çalışmaları başlatıldı. 

Abone Bağlantıları Yenilendi
Yapılan açıklamada, “Yazlık Caddesi'nde genişletme çalışmalarının ardından bölgeyi sağlam altyapıyla buluşturmak için de çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu doğrultuda caddenin Yazlık Kavşağı ve Donanma Sokak arasında kalan bölümünde 500 metrelik içmesuyu altyapısı inşa ederek tüm abone bağlantılarını yeniledik. Böylelikle içmesuyu hattını güzergaha uygun hale getirdik. Yağmursuyu anlamında da sıkıntılar yaşanmaması için caddeyi 500 metrelik yağmursuyu altyapısıyla buluşturduk. Kısa süre içerisinde kılçık dediğimiz hat uzantılarını ve ızgaraları da tamamlayarak caddede topladığımız yağmursularını Çark Deresi'ne deşarj edecek altyapıyı tamamlayacağız. Aynı zamanda asfalt çalışmalarımızı da başlattık. Bölge tamamlanan altyapı ve üstyapısıyla duble rahatlığa kavuşacak” denildi.


 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2019, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER