Yeni Dünya vakfı ndan Muhteşem Çifte Açılış !

Yeni Dünya Vakfı Sakarya Şubesi yüksek katılım ile Şube Başkanlığı Binası ve YDV Sakarya Gençlik Merkezi açılışlarını gerçekleştirdi. 

Yeni Dünya vakfı ndan Muhteşem Çifte Açılış !

Yeni Dünya Vakfı Sakarya Şubesi açılış öncesi genel başkanının ve  Türkiye'nin dört bir yanından  20 İl Şube Başkanı'nın katılımı ile birlikte Kuzuluk Termal Otel’de  üç günlük kamp programı düzenledi. Toplantılar ve  etkinlikler ile dolu dolu geçen kamp programının ardından  Erenler Yaşam Merkezi’nde  Sakarya Büyükşehir Belediyesi desteği ile  vakıfa tahsis edilen ve şehrin yardımsever insanlarının katkılarıyla baştan aşağı dizayn edilerek kullanıma hazır hale getirilen  Yeni Dünya Vakfı Gençlik Merkezi binası açılışı gerçekleştirildi. Resmi bir tören ile gerçekleştirilen açılışa; Yeni Dünya Vakfı Genel Başkanı Sn. Mahmut Göksu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sn. Ali ihsan Yavuz, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Mehmet Sarıbıyık, Sakarya Büyükşehir Belediyesi  Başkanvekili, geçmiş dönem milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, Büyük Birlik Partisi Sakarya İl Başkanı, AK Parti ilçe teşkilat başkanları, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Yeni Dünya Vakfı’nın Türkiye genelinde bulunan 20 şube başkanı, YDV Genel Merkez  yönetim kurulu üyeleri, bürokratlar, sivil toplum kuruluşlarının  temsilcileri, şehrin önde gelen işadamları ve siyasetçiler bu muhteşem açılışta buluştu. 

Katılımın yüksek olduğu heyecan dolu açılışta mehteran takımının gösterisi tüm katılımcıları coşturdu. Gösteririn ardından konuşmlarını gerçekleştiren Yeni Dünya Vakfı Sakarya Şube Başkanı Şahin Karaaslan açılış sözlerine başta Genel Başkanı Mahmut Göksu ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali ihsan Yavuz olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ederek  başladı.  Şube Başkanı Şahin Karaaslan "Gençlerimiz ülkemizin teminatı , gençlere sahip çıkmamız  gerekiyor, Yeni Dünya Vakfı olarak bu mihvalde karınca misali gençlere  destek olmak için çalışıyoruz, bu nedenle öncelikle bizlere desteklerini esirgemeyen kıymetli Genel Başkanımız Sayın Mahmut Göksu'ya teşekkür ediyorum. Yeni Dünya Vakfı Sakarya Şubesi açıldığı günden bugüne tüm hemşehrilerimizden destek alıyor. Bu vesileyle vakıf gönüllüsü dostlarımıza teşekkür ediyorum. Bizim amacımız Allah rızası için çalışmaktır" diyerek alkışlarla sözlerini tamamladı. Akabinde konuşmalarını gerçekleştirmek üzere kürsüye çıkan Yeni Dünya Vakfı Genel Başkanı Sn. Mahmut Göksu konuşmasında Türkiye genelinde 20 il şubesinin olduğunu ve bu şubelerde gerçekten gayretli arkadaşlarımızın güzel çalışmaları olduğunu, amaçlarının güzel binalarda otelcilik yapmak olmadığını, gençlerimizin geleceği için çalıştıklarını, destek olduklarını ve ulaşılmadık  hiçbir genç kalmaması gerektiğini ifade ederek gençlik merkezinin "Hayali büyük, derdi büyük, davası büyük gençler yetişmesi duasıyla" hayırlı olmasını temenni etti.

Genel Başkan Mahmut Göksu konuşmasına son verirken Yeni Dünya Vakfı Sakarya Şube Başkanı Şahin Karaaslan ve yönetimine bu güzel çalışmalarından dolayı teşekkür ederek misafirlerin alkışlamasını rica etti.  Ardından konuşmalarını gerçekleştiren AK Parti Genel Başkan yardımcısı Sn. Ali İhsan Yavuz ise sözlerine Yeni Dünya Vakfı’nın genel başkanına ,şube başkanlarına ve misafir katılımcılara Sakarya'mıza hoşgeldiniz şeref verdiniz diyerek başladı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Yeni Dünya Vakfı’nı yakinen takip ettiğini, çalışmalarını takdir ettiğini ve bu güzel çalışmalarından dolayı başta Genel Başkan Mahmut Göksu’yu ve ekibini  tebrik etti. Sayın Yavuz gençlik merkezinin hayırlara vesile olmasını temenni ederek konuşmalarına son verdi.
Erenler Yaşam Merkezi'ndeki yüksek katılımlı, heyecanlı  ve çoşkulu resmi açılış töreni ile gerçekleştirilen Yeni Dünya Vakfı Gençlik Merkezi açılışının ardından ikinci açılış için Bosna  Caddesi'de bulunan YDV Sakarya şube başkanlığına hareket edildi. Yeni Dünya Vakfı Şube merkezi binasının açılışını  Genel Başkan Sn. Mahmut Göksu besmele ile kurdeleyi keserek şube binası hayırlı olsun Allah hayırlı etsin diyerek dualar eşliğinde açılışı gerçekleştirdi.

 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER