Yeni Hal Yap-İşlet-Devret modelinin ilk örneği

Arifiye’de inşa edilen Toptan Sebze ve Meyve Hal Kompleksini ziyaret eden Başkan Toçoğlu, “96 bin metrekarelik alan üzerinde Yap-İşlet-Devret modeli ile ülkemize örnek bir hal kompleksi inşa ettik.

Yeni Hal Yap-İşlet-Devret modelinin ilk örneği

Arifiye’de inşa edilen Toptan Sebze ve Meyve Hal Kompleksini ziyaret eden Başkan Toçoğlu, “96 bin metrekarelik alan üzerinde Yap-İşlet-Devret modeli ile ülkemize örnek bir hal kompleksi inşa ettik. Sadece şehrimize değil bölgeye hitap edecek kompleks ile şehrimiz çiftçisine, üreticisine ve şehir ekonomisine katkılar sunacağız. Hayırlı olsun” dedi. kocaali

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Arifiye’de inşa edilen Toptan Sebze ve Meyve Hal Kompleksini ziyaret etti. Hal esnafı ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu’na SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcıları Ayhan Kardan ve Ali Oktar, Zabıta Dairesi Başkanı Semih Bayraktar eşlik etti. Hal Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Çuhadar, Yeni Hal Kompleksi’nin 21 Ocak Pazartesi günü itibariyle hizmet sunmaya başladığını belirterek destekleri dolayısıyla Başkan Toçoğlu’na teşekkür etti.

Yap-İşlet-Devret
Başkan Toçoğlu, “Hamdolsun ki bölgemizin en büyük Toptan Sebze ve Meyve Hal Kompleksinde esnafımız ticarete başladı. 96 bin metrekarelik alan üzerine kurulu halimiz Türkiye’nin ilk Yap-İşlet-Devret modeli ile hayata geçti. 80 dükkan ve bir idari binanın yer aldığı tesisimiz sadece şehrimize değil, bölgeye hizmet sunacak” dedi.

Sağlıklı sebze meyve 
Toçoğlu, “Sektöre yeni bir soluk kazandıran Hal Kompleksimiz esnafımıza daha konforlu ve modern bir hizmet sunma imkanı sağlıyor. Yeni hal tesisinin konumu itibariyle de cazibesinin artacağını ve şehrimiz çiftçisine, üreticisine, ekonomisine büyük katkılar sunacağını düşünüyorum.  Esnaflarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER