Yeni OSB güzergâhına yağmursuyu altyapısı

Büyükşehir Belediyesi ve Adapazarı Belediyesi’nin asfalt programında bulunan bölgelerde yağmursuyu altyapısı çalışmalarının sürdüğünü belirten SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Ercan, 1. Organize Sanayi Bölgesi’ne ulaşımı kolaylaştıracak güzergâhta da hat imalatının devam ettiğini ifade etti.

Yeni OSB güzergâhına yağmursuyu altyapısı

Büyükşehir Belediyesi ve Adapazarı Belediyesi’nin asfalt programında bulunan bölgelerde yağmursuyu altyapısı çalışmalarının sürdüğünü belirten SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Ercan, 1. Organize Sanayi Bölgesi’ne ulaşımı kolaylaştıracak güzergâhta da hat imalatının devam ettiğini ifade etti. kocaali

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından Büyükşehir Belediyesi ve Adapazarı Belediyesi’nin sıcak asfalt programında bulunan bölgelerde yağmursuyu hatlarının imalatına yönelik çalışmalar sürüyor. Şehrin yağmursuyu altyapısını her geçen gün daha da genişlettiklerini söyleyen SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Sezar Ercan, “Yeni projelerle yağmursuyu altyapısına yönelik yatırımlarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

4 kilometrelik hat tamam
Ercan, “Büyükşehir Belediyesi ve Adapazarı Belediyesi’nin sıcak asfalt programında bulunan bölgelerdeki yağmursuyu altyapısı imalatlarımıza Kurtuluş Mahallesi’nde başlamıştık. Oradaki çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Ekiplerimiz şu anda yağmursuyu ızgaralarını yerleştiriyorlar. Hanlı’da bulunan 1. Organize Sanayi Bölgesi’ne ulaşımı kolaylaştıracak yeni güzergâh üzerinde de yağmursuyu çalışmalarımız sürüyor. Şehrimize kazandırılan tüm yeni arterlerde olduğu gibi bu arteri de sağlam altyapı ile buluşturuyoruz. Şu ana kadar toplam 16 bin 700 metre olarak planladığımız yağmursuyu hatlarının 4 kilometrelik bölümünü tamamladık. Altyapısını tamamladığımız bölgeler kısa süre içerisinde Büyükşehir Belediyesi ve Adapazarı Belediyesi tarafından sıcak asfaltla buluşturulacak.”
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

SIRADAKİ HABER