Yenikentlilerden “Deprem Duyarlılığı” Paneli

Yenikent Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği tarafından 11 Mart Çarşamba günü Saat:17.00’de, Yenikent Sosyal Tesisleri’nde “Deprem Duyarlılığı” konulu panel düzenlenecek. 

Yenikentlilerden “Deprem Duyarlılığı” Paneli

Yenikent  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği tarafından Yenikent Sosyal Tesisleri’nde düzenlenecek panele konuşmacı olarak katılacak  SAÜ Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent Gülen “Türkiye ve Sakarya Depremselliği”, Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr Tekin Yelken “Marmara Bölgesi Sismik Etkisi ve Zemin Yapı İlişkisi”, SAÜ Mühendislik Fakültesi İnşaat  Mühendisleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr Adil Aldındal ise “Deprem ve Bina Güvenliği” konuları ile ilgili bilgi verecek.

ARSLAN’DAN PANELE DAVET
Yenikent  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği Başkanı Fikri Arslan, “17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nde  evlerimiz yıkıldıktan sonra Yenikent Bölgesine taşınan mahalle sakinleri olarak deprem ve deprem gerçeğini en iyi bilenleriz. Evlerimiz yıkıldı ve deprem sonrası zemini daha sağlam olan Yenikent Bölgemize taşındık. Deprem ilimizin kaçınılmaz bir gerçeği. Depremle yaşamaya alışarak ve depreme hazırlıklı olmak için bu panelimizi düzenliyoruz. Panelimize tüm Sakaryalıları bekliyoruz”dedi.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER