Yenilenen güzergâhta altyapı tamamlanıyor

SASKİ tarafından Çevre Yolu’nun Yazlık ve Kipa Kavşakları arasında gerçekleştirilen yağmursuyu altyapı çalışmaları tamamlanıyor.

Yenilenen güzergâhta altyapı tamamlanıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), şehrin 16 ilçesinde gerçekleştirdiği çalışmaların yanı sıra yenilenen ya da yeni açılan güzergâhlarda da altyapı çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Çevre Yolu’nun Yazlık ve Kipa Kavşakları arasında yer alan bölümünde yağmursuyu altyapısı çalışmaları gerçekleştiriliyor. Yenileme çalışmaları kapsamında genişletilen güzergâh sağlam altyapıya kavuşuyor. kocaali

Problem yaşanmayacak
Yazlık ve Kipa Kavşakları arasında yer alan güzergâhta yapılan altyapı çalışmaları ile ilgili SASKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Kurumumuz tarafından gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde bin 300 metrelik arterin ana yağmursuyu hattı tamamlandı. Ekiplerimiz şu anda ızgara bağlantılarını yapıyor. İnşası tamamlanan ana hat ile Şeker Mahallesi ve Tekeler Mahallesi’nin de toplayıcı yağmursuyu hattı ortaya çıkmış oldu. Ekiplerimiz kısa süre içerisinde çalışmalarını tamamlayacak. Böylece arterde yağmursuyu problemi yaşanmayacak. Toplanan sular Çark Deresi’ne deşarj edilecek” ifadeleri kullanıldı.
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER