Yılmazer, Yeni Mahallelileri dinledi

Sapanca Belediyesi tarafından her mahallede ayda bir düzenlenen, Halk Meclisi toplantısının 9’ncusu Yeni Mahalle’de yapıldı.

Yılmazer, Yeni Mahallelileri dinledi

Sapanca Belediyesi tarafından her mahallede ayda bir düzenlenen, Halk Meclisi toplantısının 9’ncusu Yeni Mahalle’de yapıldı. Toplantıda konuşan Başkan Aydın Yılmazer, yapılan hizmetleri tek tek sıraladı. kocaali

Nebiye Ertan İlkokulu Salonu’nda düzenlenen toplantıya Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, AK Parti İlçe Başkanı Yunus Gümüşel, belediye başkan yardımcıları, belediye birim müdürleri ile mahalle sakinleri katıldı. Halk meclisi toplantılarının sırayla her mahallede düzenlendiğini ifade eden Başkan Yılmazer, amaçlarının belediye olarak gözlerinden kaçan eksik ve sorunların tespiti ile vatandaşın önerilerini dinlemek olduğunu kaydetti.

19 BİN 700 METREKARE KİLİTLİ PARKE
Göreve geldikten sonra 4 yılda Yeni Mahalle’de gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler veren Aydın Yılmazer, konuşmasında hizmetleri şöyle sıraladı; “Seyfi Polat ve Boğaziçi Caddeleri, Zambak, Başer, Doğan, Gür, Yiğit, Sülün, Ermiş ve Arma Sokak’a toplam 19 bin 700 metrekare kilitli parke döşemesi. Seyfi Polat ve Velioğlu Caddesi, Arma, Sülün ve Ermiş Sokak’a 2 bin metrekare bordür döşenmesi. 

10 BİN 200 TON ASFALT DÖKÜLDÜ
Erenler Caddesi’ne 40 metre trapez yağmur suyu kanalı ve menhol yapımı, Okul Sokak’a 20 metre betonarme yağmur suyu kanalı yapımı, Yedigöz Caddesi’ne bin  1.500 metre yağmur suyu hattı döşenmesi. Kurtuluş ve Nailiye Deresi ıslahı için 2 bin 900 metreküp taş duvar yapım işi. 10 bin 200 ton Nailiye, Velioğlu, Kurtuluş Caddesi ve Badır Sakağın asfaltlanması. Pazartesi, Çarşamba ve Perşembe günleri süpürge aracı ile caddelerin süpürülmesi. Gerek görülen bölgelere temizlik ekipleri ile müdahale edilmesi. 

TEMİZLİK İÇİN MINTIKA EKİPLERİ
Parkların haftalık olarak temizliğinin yapılması. Camilerin etrafı ve bahçesinin temizliğinin mıntıka ekipleri tarafından yapılması. Okullara geri dönüşüm kumbaraları konulması. Yeşil Cami ve küçük caminin sterilizasyon işlemlerinin yapılması. Ot kesimi, ağaç budama ve temizlik işlemleri ile Kurtuluş Caddesi’nde bulunan çocuk parkına peyzaj çalışmasının yapılması.” 
Başkan Yılmazer, konuşmasının ardından mahalle sakinlerinin şikayet ve taleplerini de dinledi. Öte yandan, vatandaşlar tarafından yönetilen bazı sorular ilgili birim müdürleri tarafından cevaplandırıldı.1

Hamdi YULUG

SIRADAKİ HABER