YKS kalemleri köy okullarına bağışlandı

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Sakarya Gençlik Merkezi, Hendek Gençlik Merkezi ve Serdivan Gençlik Merkezi, “Genç Dönüşüm” projesi kapsamında,

YKS kalemleri köy okullarına bağışlandı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) birinci ve ikinci oturumu sonrasında sınavdan çıkan öğrencilerin kalemleri, Gençlik Merkezleri gönüllü gençleri tarafından  köy okullarına ulaştırılmak üzere toplandı. 

Gençlik ve Spor Bakanlığınca başlatılan “Genç Dönüşüm” projesi çerçevesinde,  Hendek Gençlik Merkezi, Sakarya Gençlik Merkezi gönüllüleri ve ‘Anadoluyuz Biz’ projesi ile Ankara’dan Sakarya’ya gelen Gençlik Merkezi gönüllü gençleri,  YKS birinci ve ikinci oturumunun yapıldığı okulların çıkış kapısının yanında stant kurdu. Sınava giren öğrencilerin kalemlerini toplayarak sınav yerlerinde açılan stant kutularına bıraktılar. 

Gönüllü gençler okul çıkışında sınavda ter döken çocuklarını bekleyen velilere de meyve suyu, kek ve bisküvi ikramında bulundu.

Anadoluyuz Biz projesi kapsamında Ankara’dan Sakarya iline gelen 40 Gönüllü Genç  topladıkları kalemleri Taraklı’da esnafa ve çocuklara dağıttılar.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER