YÜCE Dünya markalarını Sakarya üniversitemize getireceğiz”

Ekrem YÜCE: “Sakarya'da Bilim merkezi kuracağız” 

YÜCE Dünya markalarını Sakarya üniversitemize getireceğiz”
banner97

“Girişimciyi ve Yerel Yönetimleri birleştireceğiz”

AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce; protokol ziyaretleri kapsamımda Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ile Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık'ı ziyaret etti.

“Sakarya farklı bir şehir”
Sakarya'nın uzun zamandır beklediği, her seçimde ismi geçen halk ve teşkilat oylamalarında, anketler de birinci sırada Çıkan AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce'yi taraflı tarafsız tüm şehir benimseyip kucakladı. Yüce, ziyaretlerine de hızlı başladı. Şehrin dinamiklerini ismiyle hareketlendiren Ekrem Yüce, bilim, ticaret ve eğitimin yanı sıra, turizm ve sporda Sakarya'nın çıtasını yükseltme hedefiyle seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerde durağı Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ile Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık oldu. 

“Yeni üniversitemize sizinle birlikte yeni fidan dikeceğiz”
Tüm kurumların beklentilerini yükselten Yüce, görüşmede Sakarya Üniversitesi ile Sanayi İşbirliği üzerine konuşmalar gerçekleştirdi. Yüce konuşmaları içerisinde "Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak Biz üniversiteye Ar-Ge çalışması için Dünya markalarını üniversitemize getireceğiz. Hepsini getirmezsek bile önemli markaları Sakarya'ya getireceğiz. Sakarya'da Bilim merkezi kuracağız, Girişimciyi ve Yerel Yönetimleri birleştireceğiz. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık'ı ise Ekrem Yüce'ye "Yeni üniversitemize sizinle birlikte yeni fidan dikeceğiz" dedi.
 

Hamdi YULUG

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER