Zafer’in 95. yıldönümü coşkuyla kutlandı

Şehir genelinde düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına katılan Başkan Toçoğlu, “Milletimizin Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle tebrik ediyor, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle yad ediyorum” dedi.

Zafer’in 95. yıldönümü coşkuyla kutlandı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, şehir genelinde düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına katıldı. Demokrasi Meydanı’nda çelenk sunma programı ile başlayan resmi törenler kapsamında önce Valilik makamında İl Protokolü, il müdürleri, emniyet ve Türk Silahlı Kuvvetleri temsilcileri ile STK temsilcilerinin tebriklerini kabul eden Başkan Toçoğlu, daha sonra ise Atatürk Bulvarı’nda düzenlenen resmigeçit töreninde yer aldı. kocaali

Kutlamalara geniş katılım
30 Ağustos Zafer Bayramı programlarına Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra, Vali İrfan Balkanlıoğlu, CHP Milletvekili Engin Özkoç, MHP Milletvekili Zihni Açba, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Garnizon Komutanı Albay Sebahattin Kalkan, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı Cengiz Yiğit, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, MHP İl Başkanı Levent Bülbül, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, il müdürleri, kamu kurumu temsilcileri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Dayanışmayı güçlendirmeliyiz
Vali Balkanlıoğlu, Başkan Toçoğlu ve Garnizon Komutanı Albay Kalkan’ın vatandaşların Zafer Bayramı’nı tebrik etmesinin ardından başlayan program, askeri birlikler, jandarma, il emniyet müdürlüğüne bağlı ekipler, kamu yararına çalışan dernekler, il müdürlüklerine bağlı ekipler, Büyükşehir Belediyesi ekipleri, AFAD ekipleri ve il emniyet müdürlüğü ekiplerinin geçiş töreni ile sona erdi. Zafer Bayramı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Toçoğlu, “Milletimizin Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle tebrik ediyorum. 30 Ağustos 1922 tarihi boyunduruk vurulmak, ele geçirilmek, parçalanmak istenen bir milletin, kanıyla, canıyla ve iman dolu yüreğiyle direnerek yeniden doğduğu bir tarihtir. Ne mutlu bize ki kahraman ecdadlarımız bizlere bu cennet vatanı bırakmak için büyük bir cesaret ve mutlulukla şehadet şerbetini içtiler. Bizlere düşen vatanımızın kıymetini bilerek, şehitlerimizi ve gazilerimizi aklımızdan çıkarmadan daha da ilerlemek, ülkemizi aydınlık ve müreffeh yarınlara taşımaktır. Bunun için dayanışmayı güçlendirmeli, safları sıklaştırmalı, hainlere fırsat vermemeliyiz. Bu vesileyle istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle yad ediyorum” diye konuştu.
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER