Kısa Film’de 4 Ödül Kazandılar

Sakarya Anadolu Lisesinden bu yıl mezun olarak Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesine yerleşen ilimiz öğrencileri Mustafa Kemal Turhan ve Baturay Tunçat katıldıkları kısa film yarışmalarında 4 ödül birden kazandılar.

Kısa Film’de 4 Ödül Kazandılar

Fizan ve Iztırar isimli iki kısa filmle bu yıl içinde dört yarışmaya katılan başarılı öğrencilerimiz yarışmalarda 2 birincilik, 1 üçüncülük ve 1 mansiyon ödülüne layık görüldüler.

Kamera çekimlerini ve teknik çalışmasını Baturay Tunçat’ın, oyunculuğunu Mustafa Kemal Turhan’ın yaptığı Fizan ve Iztırar isimli kısa filmler, İstanbul Atatürk Fen Lisesinin düzenlediği 4.Seyfi Teoman Kısa Film Yarışması'nda En İyi Film ve Mansiyon Ödülü; Galatasaray Üniversitesinin düzenlediği 10.Sinepark Kısa Film Festivali'nde En İyi Film Ödülü, İstanbul Erkek Lisesinin düzenlediği 17. Altın Boğa Uluslararası Kısa Film Yarışması'nda Üçüncülük Ödülünü kazandı.

Lise yıllarında yakın arkadaş olan Mustafa Kemal Turhan ve Baturay Tunçat, Özgür Kuş adıyla kısa film alanındaki başarılı çalışmalarla gururumuz olmaya devam ediyorlar.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER