Adapazarı’nı kalkındırarak, değiştirmeye geliyoruz

Sakarya’da ailesi, akrabası, dostları ve iş dünyasında sevilen bir kişiliğe sahip olan, doğduğu şehri için her zaman hizmet aşkıyla tutuşan CHP Adapazarı Belediye Meclis Üyesi Adayı Şuayip ÜR

Adapazarı’nı kalkındırarak, değiştirmeye geliyoruz

ÜR: “Mart’ın sonu bahar olacak” kocaali 

Sakarya’da ailesi, akrabası, dostları ve iş dünyasında sevilen bir kişiliğe sahip olan, doğduğu şehri için her zaman hizmet aşkıyla tutuşan CHP Adapazarı Belediye Meclis Üyesi Adayı Şuayip ÜR; 31 Mart 2019 Mahalli idareler seçiminde göreve geldiklerinde; “Yeniden güçlü Adapazarı için” Başkanları İsmail kılıç ile birlikte Adapazarı’nı kalkındırarak, yaşanılabilir bir şehir hale getireceklerini söyledi.

Adapazarı halkına “Adapazarı için el ele verelim” diyen CHP Adapazarı Belediye Meclis Üyesi Adayı Şuayip ÜR; röportajında, sorunlarını, çözüm önerilerini ve projelerini şöyle sıraladı:

“Şuayip Ür kimdir?”
“1969 yılında Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde doğdum. Adapazarı Ticaret Meslek Lisesi’nden mezun oldum. Mesleğim; Gayrimenkul Danışmanlığı olup, 23 yıllık evli ve 2 çocuk babasıyım…”

“Siyasete girme fikriniz nasıl ortaya çıktı?”
“Adapazarı’nın gerçekten olması gereken yere gelmesi için kendimize bir görev edindik. Hizmetin temelinde; sağlık, rahatlık, kalite ilkelerini benimseyerek, yaşam alanlarımızı nefes alan, renk katan projelerimizi sizlere sunmaktan ve halkımız, esnafımız, yaşlımız, gencimiz, işverenimiz, işçimiz, ev hanımlarımız, köylümüz, pazarcımız, dolmuşçumuz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve kısacası siz ve tüm Adapazarı’lı hemşerilerimiz, aramıza katılan bütün misafirlerimiz, yaşayan şehir alanında ki tüm birikim ve tecrübelerimizi, sizlerin tecrübe ve tavsiyeleri ile içine emeğimizi ve samimiyetimizi katarak sizlere CHP Adapazarı Belediyesi Meclis üyeliği  adaylığımızı paylaşmaktan gurur duyuyoruz…”

“Vatandaşlar, sizi tercih etmeli; amaçlarınız nelerdir?” 
“Şehircilik anlayışında sizlerden aldığımız güç ile siz değerli hemşerilerimiz ile süre gelen bir diyalog geliştirmek ve en iyiyi sizlere sunmaktır. Türkiye’nin ve Dünya’nın seçkin şehircilik sistemlerini kullanarak, deneyimli, dinamik personel ile yalnız projeler sırasında değil sonrasında da sizlerin yanında olarak her türlü hizmeti vermektir. Çünkü biz, daima halkının memnuniyeti ilkesi çerçevesinde hizmet vereceği niyet edip yola çıktık. Öncü, bilinçli, verimli, sorumlu olmak ve sürekli geliştirilen hizmet sunmak istiyoruz. Son teknolojik yenilikleri kullanarak verimliliği ve hizmet kalitesini sürekli iyileştirmek, kalitede, hizmette, ikmal kaynaklarımız ve ilişkilerimizde, kamu oyuna layık olduğumuz bu imajı korumak ana ilkemizdir. Belediyecilik kültürümüzü bu görüşlerle donatarak, kaliteli bir yaşam biçimi olduğunu tüm çalışmalarımıza benimsetmek amacımızdır. Tüm ilkelerimizde adilane, karşılıklı yarar sağlamak amacıyla, iyi niyet ve anlayışla davranmak, yasalara ve ahlak kurallarına daima uymak olacaktır. Bu günün insanına ve gelecek kuşaklara karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek, öncüsü olduğumuz ve vazgeçemeyeceğimiz bir başka temel ilkemizdir. Nerede o eski samimi, sıcak, saygılı Adapazarı demeye başladık…”

“Adapazarı’nı karış karış geziyorsun ve halkla bire bir temasta oluyorsunuz. Şehir için ne gibi sıkıntı ve sorunlarla karşılaştınız ve karşılaşıyorsunuz?
“Maalesef Adapazarı iyi yönetilmemiş. Maalesef Adapazarı yıllardır yerinde saymış. Şehrin bu en büyük ve merkez ilçesinin sorunları, ancak sosyal belediyecilik, nitelikli hizmet anlayışı ve ekonomik kalkınma planları ile halledebilir duruma gelmiştir. 14 yıldır asfaltın uğramadığı sokakları olan bir ilçe ile karşılaştık. Üzülerek söylüyorum ki, Adapazarı ilçesinin birçok sokağında depremin hemen ardından yapılan tretuvar halen duruyor ve defalarca yapılan kazılarla sokaklarımız adeta bir motorkros pistini andırıyor. Hepiniz bu şehirde yaşıyorsunuz ve eksiklikleri görüyorsunuz. Ticari hayatı zayıflamış, tarımı ihmal edilmiş, sosyal yatırımları yok denecek kadar ve vizyonsuz bir belediyecilik anlayışının sonunda Adapazarı maalesef bir kötü yönetim timsali olarak karşınızda durmaktadır…”

“Göreve geldiğinizde yapmayı planladığınız projeleriniz nelerdir?”
“Biz bu düzeni değiştirmek istiyoruz. Sosyal Belediyecilik, Eşit Hizmet Anlayışı ve Ekonomik Kalkınma ile “Yeniden Güçlü Adapazarı” diyoruz. Biz yola “Yeniden Güçlü Adapazarı” diyerek çıktık. Adapazarı’nı hak ettiği yere getirmek, bu tarihi ilçemizi daha iyi yönetmek; içinde yaşayan insanlarını daha kaliteli hizmetle karşılamak istiyoruz…”

“Gördüğümüz kadarıyla sizin niyetiniz belediyeye ‘NİTELİKLİ HİZMET” kazandırmak olacak?”
“Hepimizin gurur duyacağı pırıl pırıl bir şehir inşa etmek istiyoruz. Belediyenin yıllardır çöp toplamak dışında girmediği sokaklara girmek için geliyoruz. ‘Bu kaldırımlarımın hali ne olacak’ diyen esnafın dertlerini çözmek için geliyoruz. Dükkanını siftahsız kapatan tüccarın işyerinin çevresini bir cazibe merkezi haline getirip, evine daha mutlu gitmesi için geliyoruz. Yeni yaşam alanları, eğitim merkezleri, parkları, iş alanlarını, cazibe merkezlerini inşa etmek için geliyoruz. ‘Yeniden Güçlü Adapazarı’ için geliyoruz…”

“SOSYAL BELEDİYECİLİK’ alanındaki düşünceleriniz ve hayata geçirmeyi  planladığınız projeler nelerdir?”
“Biz insanımızın huzur bulduğu yaşam alanları inşa etmek, insanlarımızın dertlerini dinleyebileceği merkezler oluşturmak, herkesin yardımına koşan sistemleri hayata geçirmek istiyoruz. Çocuklarımız parklarda güvenli ortamlarda oynamalı. Gençlerimiz sportif faaliyetlerini daha nezih ortamlarda yapmalı. Amatör Spor Kulüplerini destekleyeceğiz. Salon Sporlarının yanında olacağız. Biz “Yeniden Güçlü Adapazarı” için insanlarımızın yüzlerini güldüren projeleri hayata geçirmeyi kendimize görev sayıyoruz…”

“EKONOMİK KALKINMA MODELİ’ öncelikleriniz nelerdir?”
“Şehrimizin ekonomik hayatın merkezi olması için uygulanabilir projelerimiz var. Ben bir hesap insanıyım. Ben bir ekonomi uzmanıyım. Bir şehrin güçlenmesinin ekonomik kalkınma ile olabileceğine inanan bir kardeşinizim. Gelin bu şehirde yeniden ticareti güçlendirelim. Gelin bu şehirde tarihi cazibe merkezlerini yeniden keşfedelim. Gelin bu şehirde, yeni cazibe merkezleri oluşturalım. Gelin yeniden güçlü Adapazarı’nı inşa etmek için, bir ekonomik birliktelik ortaya koyalım…”

“TARIMSAL POLİTİKALAR! denilince planlarınız nelerdir?” 
Adapazarı’nın kırsal kesiminde yaşayan onbinlerce vatandaşımız var. Bugün kendi mısırını satamazken, Rusya’dan mısır alan da bir ülkeyiz. Biz tarımı önemsiyoruz. Biz Adapazarı’nın tarımsal üretimine çağ atlatmak istiyoruz. Belediyemizde bu alanda kuracağımız ücretsiz destek merkezimizle, çiftçimizin daha çok kazanacağı, ekininden en üst düzey verim alıp daha uygun şartlarda satabileceği bir zincir kurmak istiyoruz. Tarım politikaları ile Yeniden Güçlü Adapazarı’nı tarlalardan hasat etmek istiyoruz…”

“Biliyorsunuz ki deprem olgusu bölgemizde kaçınılmaz bir olay bu konudaki düşünceleriniz nedir?”
Depreme karşı ‘DEPREM GÜVENLİKLİ KENT’ kuracağız. 1967 ve 1999 depremlerinde Sakarya’da en çok zarar gören ilçede yaşadığımızın bilincindeyiz. Bilimsel veriler ve şehrin deprem hafızası bizlere yeni bir depremin yaklaşmakta olduğunu söylüyor. Biz bu gerçeği göz ardı edemeyiz. Hemşerilerimizle birlikte depreme hazırlıklı bir kent inşa etmeyi en önemli görevimiz sayacağız. Bu konuda bedel ödemeye de hazırız. Zira biliyoruz ki eğer depreme hazırlık konusunda bir bedel ödemekten çekinirsek, 17 Ağustos sabahı Adnan Menderes Caddesine, Şeker Mahallesine, Çark Caddesine ve Yenicami Bulvarına acıyla baktığımız gibi; başka alanlarda başka acılara da davetiye çıkaracağız. Biz yaklaşan büyük felakete hazırlıklı olacağız. Gerek konutları güvenli hale getirerek, gerek deprem hazırlıklarını yaparak; Adapazarı’nda sağlıklı bir neslin devamı için tüm çalışmaları hayata geçiriyoruz. Yeniden Güçlü Adapazarı’nı inşa etmek için, bu şehri depreme hazırlıklı hale getirmeyi en büyük görevimiz sayıyoruz…”

“Ülkemizde siyasi kutuplaşmaların olduğunu biliyorsunuz sizin bu konuda ki düşüncelerinizi alabilirmiyiz?”
“TAVANDAN TABANA ADALET GETIRECEGIZ. Adapazarı’nda sandıktan 31 Mart akşamında belediyeyi kazanmak istiyoruz. Adapazarı’na gerçek hizmeti vereceğiz. Biz Adapazarı’nda herkese sahip çıkmak istiyoruz. Biz tabandan başlayan demokrasiyi tavanda adalete dönüştüreceğiz. Bu Yerel Seçimler hem Adapazarı adına hem de ülkemiz adına, Cumhuriyetin ilk günkü heyecanı ile Yeniden Yerelden Genele Top yekun demokrasi ve kalkınma hamlesini başlatma yoludur. ‘Yeniden Güçlü Adapazarı için, yüzü gülen hizmet bilen Adapazarılı Meclis Üyesi sloganı ile Bismillah diyoruz…”
ştirmeye geliyoruz

Kocaali Haber

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 14:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER