AK Parti’nin Sakarya Büyük Şehir Adayı Ekrem YÜCE oldu

27 Kasım 2018 Salı günü (Bugün) yapılan AK Parti Grup toplantısında AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı açıklandı.

AK Parti’nin Sakarya Büyük Şehir Adayı Ekrem YÜCE oldu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Grup toplantısında 20 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı.

AK Parti 31 Mart Yerel Seçimleri için Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Ekrem Yüce’yi gösterdi. Ekrem Yüce 1999-2003 yılları arasında Erenler Belediye Başkanlığı yaptı.

Ekrem Yüce Kimdir?

1954 yılında Sakarya’nın Geyve İlçesi Çengel Köyü’nde doğdu.

İlk ve orta öğrenimini Pamukova’da bitirdi.  Lise öğrenimlerini ise Kırklareli Atatürk Lisesi ile Adapazarı İmam-Hatip Okulunu bitirdi. Yüksek öğrenimini Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Kültür Teknik ve Makine Bölümünde Yüksek Mühendis olarak tamamladı.

12 Haziran 2011 tarihinde yapılan 24. Dönem Milletvekili Seçimleri için Sakarya’da AK Parti milletvekili aday adayları temayül yoklamasında Bin 74 oy alarak  ikinci olan Ekrem Yüce 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde AK Parti Sakarya Milletvekili aday adayı oldu ve AK Parti’den 6. Sıra Sakarya Milletvekili adayı gösterildi.

Ekrem Yüce evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ridvan KARA

YORUM EKLE
YORUMLAR
taner
taner - 2 yıl Önce

hayırlı olsun ilk iş saski olsun çok disiplinsiz ve perişan durumda,

SÜLEYMAN
SÜLEYMAN - 2 yıl Önce

ÇOK İSABETLİ OLMUŞ, HALKA YAKIN OLMALI, İLK İŞ OLARAKTA SASKİ KARASU YU DÜZELTMELİ, BUGUN GİT YARIN GEL YAPIYORLAR, ABONE TARİFESİ DEĞİŞEYİM DEDİM İLLAKİ ŞAHSEN GELECEKSİN DİYOR, HANGİ ÇAĞDAYIZ ARKADAŞ.. BAŞKA ŞEHİRDEYİM DİLEKÇE VE BELGELERİ GÖNDEREYİM DİYORUM OLMAZ DİYOR, 500 KM YERDEN GELECEKSİN DİYOR BU NASIL SİSTEM..

SIRADAKİ HABER