Ali İhsan Yavuz’dan O Yazıya Tepki

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, bugün yerel bir haber sitesinin Arka Plan isimli köşesinde yer alan “Torpillinin de torpillisi…” başlıklı yazıya sosyal medya hesabından tepki gösterdi

Ali İhsan Yavuz’dan O Yazıya Tepki

Genel Başkan Yardımcısı Yavuz yaptığı paylaşımda “Torpil ile işe alma ve ‘bir dayıya yaslanarak hareket etme’ dönemleri eskide kalmıştır.” diyerek asla böyle bir tarz ve tavır içinde olmadıklarını vurguladı.
Ali İhsan Yavuz “Şayet benim adımı kullanan birisi varsa derhal deşifre edilmesini ve üzerine gidilmesini istiyorum.” dedi.
Genel Başkan Yardımcısı Yavuz’un yaptığı paylaşımlar şöyle;
1. Medya mensubu arkadaşlarımız, bir haber yaparken veya köşe yazısı yazarken salt duyduğu şeyleri gerçekmiş gibi yansıtmadan önce bir arka plan araştırması yapmalı, ismi geçen kişilerle de mutlaka konuşmalıdır. Elbette ki yazıp yazmama kararı onlara aittir. 
2. Ancak her duyulanı olduğu gibi ve hiçbir araştırma yapmadan yayınlamak da gazetecilik değildir. Bu olsa olsa itibarsızlaştırmak için uğraşmak ya da en hafif tabirle sorumsuzca ve gelişigüzel hareket etmektir.
3. Böyle bir tavrımız asla olamaz. Zaten yol göstermenin ötesinde torpil ile işe alma ve ‘bir dayıya yaslanarak hareket etme’ dönemleri eskide kalmıştır. Hiç kimse bize güvenerek kamuya ait bir işi savsaklayamaz. Bize güvenerek yan gelip yatamaz. Bizim böyle bir tarzımız hiç olmadı.
4. Ne öyle birine ne de öyle birine müsaade eden amirlerine iyi bakmamız katiyen mümkün değildir. Şayet benim adımı kullanan birisi varsa derhal deşifre edilmesini ve üzerine gidilmesini istiyorum. Aksi takdirde Haberlisin'den yani Sayın Güven Hasbaş'tan özür beklemek hakkımızdır.

 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER