Başkan Kaya'dan Mevlid Kandili Mesajı

Yeniden Refah Partisi Sakarya İl  Başkanı Hidayet Kaya, Çarşamba’yı Perşembe’ye bağlayan gece idrak edeceğimiz Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Kaya'dan Mevlid Kandili Mesajı

Rahmetin, merhametin, iyiliklerin, güzelliklerin, güzel ahlakın efendisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in doğumunun insanlığın ve tarihin dönüm noktası olduğuna vurgu yapan Başkan Kaya, yayımladığı mesaj ile tüm İslam Aleminin ‘Mevlid Kandilini’ kutladı.

Yeniden Refah Partisi Sakarya İl Başkanı Hidayet Kaya mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sevgilerin ve sevgilinin en yücesi, rahmetin, merhametin, iyiliklerin, güzelliklerin, güzel ahlakın, mazlumların efendisi ve peygamberi, rehberimiz, örneğimiz,önderimiz, sevgilimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in dünyaya teşriflerinin yıl dönümünü bir kez daha kutluyor olmanın sevincini yaşıyoruz. Peygamber

Efendimizin doğumu, insanlık tarihinin en önemli olayıdır. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz; yeryüzüne hak ve adaleti, sevgiyi, saygıyı, eşitliği, yardımlaşmayı ve güzel ahlakı getirerek İslam’ın da müjdeleyicisi olmuştur.

Bu nedenle Mevlid Kandili, O’nun getirdiklerini anlamak için önemli bir fırsattır. Sevgili Peygamber Efendimizin örnek hayatı ve davranışlarını, hayatımız boyunca kendimize prensip edinmeliyiz.

Bu güzel gece dolayısıyla Rabbimden, tüm Müslümanların birlik ve beraberliğini güçlendirerek dünyanın dört bir yanında akan kanı ve dökülen gözyaşını dindirmesini ve yeryüzünde tekrar adaletin tesis edilmesini niyaz ediyorum. Bu vesile ile tüm milletimiz ve tüm İslam Aleminin gecesini tebrik ediyor bu gece edilecek duaların kabul olmasını niyaz ediyorum.”
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER