Burak Ak: Hizmet için Çalışacağız

Ak Parti Kocaali İlçe Teşkilatı’nın 2011 yılı Aralık ayında yapılması gereken ancak ertelenen 4. Olağan Kongresi geçtiğimiz Cuma günü Bahçem Düğün Salonu’nda yapıldı.

Burak Ak: Hizmet için Çalışacağız
Yaklaşık 700 kişinin katılımıyla gerçekleşen kongre teşkilat tarafından düzenlenen iftar programı ile noktalandı. Kongrenin ardından açıklama yapan başkan Basri Burak Ak ilçenin daha fazla hizmet alması için çalışacaklarını söyledi.

Kongrenin ardından iftar bereketi
Ak Parti Kocaali İlçe Teşkilatı’nın 4. Olağan Kongresi geçtiğimiz Cuma günü Bahçem Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongreye il yönetim başta olmak üzere çevre ilçe yönetimlerinin de yoğun ilgi gösterdi. Kongreye İl Başkanı Recep Uncuoğlu, Milletvekilleri Hasan Ali Çelik, Ayhan Sefer üstün, Ali İhsan Yavuz, il Başkan Yardımcıları Mehmet Yılmaz, Mutlu Işıksu, Süleyman Özmen, Büyük Şehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Genel Meclis Başkanı Oktay Yıldırım, İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Erdoğan Atabek, Ak Parti Karasu İlçe Başkanı İshak Sarı, Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Ferizli İlçe Başkanı Cemil Sağlam, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Limandere Belediye Başkanı Hüdaverdi Ağun, İl Gençlik Kolları yönetimi, çevre ilçe ve belde yönetim kurulu üyelerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 700 kişi katıldı. Basri Burak Ak başkanlığında hazırlanan tek liste ile gidilen yönetim seçimlerinde 400 delegenin 196’sı oy kullandı. Delegenin tamamının oyunu alan Başkan Basri Ak güven tazeledi. Kongrenin ardından Kocaali İlçe Teşkilatı tarafından iftar programı organize edildi. Teşkilatın kongre heyecanına ortak olan yaklaşık 500 partili şölen havasında geçen kongrenin ardından iftar programında bir araya geldi.

Kocaali’nin Ak listesi
Ak Parti Kocaali İlçe Teşkilatı’nın Basri Burak Ak Başkanlığında göreve gelen yönetim listesi, Yönetim Asil; Osman Emanet, Abdulkadir Şamlıoğlu, İsmail Demir, Halil Öztopaloğlu, Ersan Demir, Melek Kuru, Süleyman Yalçın, İlker Kesik, İbrahim Tunca, İbrahim Ekşi, Nuri Aşçı, Emel Dal, Abdullah Gül, Vecihi Terzioğlu, Bekir İnce, Ergün Tiryaki, Sabri Yavuzyiğit, Ekrem Kuru, Selami Sürekçi, Yönetim Yedek; Burçin Öngören, İsmail Kısa, Mehmet Soygün, Mustafa Çakır, Pınar Elik, Timur Ekşi, Yusuf Ömeroğlu,Rasim Depe, Murat Dindaroğlu, Hüseyin Tarakçı, Ali Kaçar, Şükriye Erdoğan, Şahin Tan, Rüstem Serdaroğlu, Önder Demirci, Tayyar Şahan, Tahsin Madenci, Hüseyin Bayraktar, Nazım Sofu, Selahattin Azap, İl Delegesi Asil; Burak Ak, Ahmet Acar, Nevin Deligöz, Muhammet İnce, Osman Emanet, Sedat Ak, Hüseyin Togay, Kamuran Alemdar, Sefa Alemdaroğlu, Murat Macuncu, Cemal Angın, Ahmet Sargın, Şaban Kanbur, Yakup Ekşi, Süleyman Yalçın, Lütfi Bayraktar, Bora Ertürk, Mehmet Şanlı, İl Delegesi Yedek; Halil Soğuk, İlker Kesik, Abdullah Gül, İsmail Kısa, Timur Ekşi, Şahin Tan, Pınar Elik, Yusuf Ömeroğlu ve Ali Kaçar şeklinde oluştu.

Atanmış değil, seçilmiş yönetim
Kongrenin ardından açıklamada bulunan AK Parti Kocaali İlçe Başkanı Basri Burak AK, sekiz ay önce aldıkları görevin ardından yoğun bir çalışma temposu içerisine girdiklerini kaydetti. Başkan AK “Sekiz ay süren yoğun bir dönemin ardından kongre sürecimizi tamamladık. Şu an itibari ile Kocaali İlçe Teşkilatı atanmış değil seçilmiş bir teşkilat olarak görev almış bulunmaktadır. Bu süreçte yönetim kurulu üyelerimiz, kadın kolları teşkilatımız, gençlik kolları teşkilatımız, belediyemiz, köy ve mahalle temsilcilerimiz ile birlikte yoğun bir çalışma temposu yaşadık ve hayırlısı ile bu güne ulaştık. İlk olarak teşkilat binamızı Sakarya ilçe teşkilatları arasında en büyük ve en kapsamlı bina haline getirdik. Üye faaliyetleri konusunda ise büyük mesafe kat ettik. Görev aldığımızda üç bin olan üye sayısını beş bine yükselterek Sakarya’da en hızlı üye artışı yakalayan teşkilat olarak birinci sıraya yükseldik” dedi.

Daha fazla hizmet için çalışacağız
Kocaali’nin daha fazla hizmet alması için mücadele edeceklerini vurgulayan Başkan Basri Burak Ak “Teşkilatımızın bundan sonraki birincil hedefi belediyemiz başta olmak üzere tüm kamu kurumlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızla daha güçlü işbirliği içerisine girmek ve ilçemizin daha fazla hizmet alması için mücadele etmektir. Bu sorumluluk duygusu içerisinde üzerimize düşen her görev layığı ile yerine getirmek için çalışacağız” dedi. Başkan Ak konuya ilişkin açıklamasını “Görev aldığımız günden bu güne kadar geçen yaklaşık sekiz aylık süreçte bana destek olan ve yalnız bırakmayan, yönetim içi ve yönetim dışındaki dostlarıma teşekkür ediyorum. Kendilerinden aldığım güçle ilçemizi Sakarya’da ön sıralara çıkarmış ve başarmanın gücünün birlikte olmak ve çalışmaktan geçtiğini ispatlamış oluyoruz. Bu yolda bana destek veren belediye başkanı Ahmet Acar’a yönetim kurulu üyelerimize, kadın kolları ve gençlik kolları teşkilatımıza, delegelerimize, köy – mahalle temsilcilerimize, değerli üyelerimize ve Kocaali halkına sonsuz teşekkür ediyor, kongremizin cennet ilçe Kocaali’mize ve partimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde sonlandırdı.

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2013, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER