Çelik istifa edecek

Saadet Partisi bünyesinde yaşanan olaylarla ilgili olarak, kişisel ihtirasların milli görüş davasının üzerine çıktığını belirten Saadet Partisi Kocaali İlçe Başkanı Enver Çelik artık Saadet Partisi’nde siyaset yapmayacağını ve görevinden istifa edeceğini açıkladı.

Çelik istifa edecek
Kişisel ihtiraslar ağır geldi
İstifa kararını teşkilatlarının olağan toplantısında dile getirdiğini belirten Saadet Partisi Kocaali İlçe Başkanı Enver Çelik “Görüyoruz ki parti içerisinde yaşanan kişisel ihtiraslar, milli görüş davasının üzerine çıkmış ve bu durum Saadet Partisi’ni olumsuz etkilemiştir. Yaşanan olayların tümünü göz önünde bulundurarak artık Saadet Partisi’nde siyaset yapmama kararı vermiş bulunuyorum. Bu kararımı hafta sonu yaptığımız parti olağan toplantısında, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız ile paylaştım. Önümüzdeki günlerde istifamı resmileştireceğim” dedi.

Kendi tercihlerini yapacaklar
Parti yönetim kurulu üyelerinin bundan sonraki süreç için siyasi tercihlerini kendilerinin belirleyeceğini ifade eden Çelik “Teşkilat içerisinde görev alan arkadaşlarımız fikri konuda kendi tercihlerini yapabilecek donanımdalar. Zira uzun süre beraberce görev yaptığımız arkadaşlarımız uzun yıllarını siyasetin içerisinde geçirmiş, Türkiye’nin siyasi geçmişi hakkında bilgi sahibi olan ve görüş ayrılığının yaşandığı birçok olaya yakından şahitlik etmiş deneyimli kişilerdir. Bu arkadaşlarımız bundan sonraki dönemler için siyasi tercihlerini kendileri belirleyeceklerdir” dedi.

Gönül ayrılığı olmamalı
Fikir ayrılıklarının gönül ayrılığına sebebiyet vermemesi gerektiğini vurgulayan Çelik “Saadet Partisi Kocaali İlçe Teşkilatı içerisinde yaşanması muhtemel istifalar tamamen kişisel tercihlerle alakalı olmakla beraber, partide kalan arkadaşlarımız ile aramızda sadece fikir ayrılığı söz konusudur. Bu durum hiçbir zaman gönül ayrılığına sebebiyet vermemelidir” dedi.

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2013, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER