Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda’dan 23 Nisan Mesajı

Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda’dan 23 Nisan dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda’dan 23 Nisan Mesajı

Mesajında, Mustafa Kemal Atatürk’ün virüsten çok daha zor durumda olan bir milleti kurtarabilme gücünün inancını en derin duygularla yaşadığımızı belirterek şu ifadelere yer verdi: ‘’Milli egemenliğimizi ve bağımsızlığımızı tüm dünyaya ilan edişimizin 100. yılını büyük bir coşkuyla karşılıyor, Türkiye’nin tüm evlatlarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını yürekten kutluyorum. 

Ne yazık ki bu sene, millet olarak tutsaklığımızın bitişinin 100. yılında evlerimizden çıkamıyor, fiziken bir arada olamıyoruz. Ancak Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün virüsten çok daha vahim ve zor durumda olan bir milleti, kurtarabilme gücünün vizyon ve inancını hepimiz en derin duygularımızla yaşıyoruz.

Demokrasi kalemiz olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş gününün çocuklarımıza armağan edilişi, egemenliğimizin asıl koruyucularının kimler olduğunu bizlere en kalbi duygularımızla hatırlatmaktadır. 

Cumhuriyetimizi korumak ve yüceltmek amacıyla var olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin çatısı altında birleşmek, birlik ve beraberlik içerisinde milletçe tüm zorlukların üstesinden gelebilme gayretini göstermek bizlerin geleceğe dönük bağlayıcı gücüdür.  
Atatürk’ün, bu kutlu günü hediye ettiği gençlerimiz ve çocuklarımızın omuzlarında bağımsızlık mücadelemiz nesiller boyu aynı coşkuyla yaşanmaya devam edecektir.

Memleketimizin kurtuluş mücadelesinin tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun!’’ dedi.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER