Ferizli İlçesinde Aday Adayları İçinde tek Kadın Aday Adayı

Sakarya Ferizli İlçesinde 31 Mart 2019’da yapılacak olan mahalli idareler secimi için AK Parti’den Belediye Başkanı aday adayı olan, Nursel Akşit 15 erkek aday adayının içinde tek kadın aday adayı olarak yerini aldı.

Ferizli İlçesinde Aday Adayları İçinde tek Kadın Aday Adayı

Mart 2019’da yapılacak olan Yerel secimler öncesinde Sakarya Ferizli İlçesinde AK Partiden  Belediye Başkanlığı için tek kadın aday adayı olun Nursel Akşit, Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan bir açıklama yaptı 84 yıl evvel seçme ve seçilme hakkı kadına verildi ve kutlandı. Kadınların partinin bir neferi olduğu, mutlaka İlçelerde, İllerde kadın aday seçileceğini söyledi. Bizde bundan mutluyuz. Tabiki bir İlçeye bir kadın eli değmeli.
HABER-Emine  YİĞİT
Başkan Aday adayı Akşit, bizim çalışmalarımız 12 yıl evvel başladı. Biz istiyoruz ki kadınlarımızın nasıl bu partimizin özdeşiyse, Belediye Başkanlığın dada  hizmetinde her çalışmasında var olmasını düşünüyoruz. 2006 yılında bu maratona başladığımızda hayallerimiz git gide çoğaldı ve bu günlere geldi. Bizi umutlandıran tabii Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bizler kadın olarak bu hizmetin içerisinde koşarken alkışlarla getirdiğimiz abilerimiz oldu bizlerde istiyoruz ki bu dönemde bizlere destek versinler. Bizlerle beraber olsunlar ve bize güvensinler. Ferizli’nin vizyonu buna çok müsait. Gerçekten Ferizli diğer İlçelere göre çok modern düşünen, geleceği planlayan şehirciliği önemseyen bir İlçe. Bizde bu yüzden bu moderni modernizeyi getirebilmek, ama Ferizli’nin hem geçmişini hem de geleceğini koruyabilmek için kadın eli değsin istiyoruz.

Akşit, Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan bir açıklama yaptı 84 yıl evvel seçme ve seçilme hakkı kadına verildi ve kutlandı. Kadınların partinin bir neferi olduğu, ve mutlaka İlçelerde, İllerde kadın aday seçileceğini söyledi. Bizde bundan mutluyuz. İnş Allah İlçemizde de vatandaşlar tarafından bu iyi karşılanıyor ve bir kadın eli değeli evini güzelleştiren kadın İlçesini de daha da güzelleştirir. Belediye başkanı olmak tabiki hizmet anlayışıyla beraber hizmetkar olmak, biz hanım olmaya değil hanımlarla beraber bu işi yüklenmek, beylerimizle beraber bu işi yüklenmek istiyoruz. Ferizli için bir değişim olacağını düşünüyorum, ins Allah Ferizli ye bir kadın aday gelir  ve Ferizli’nin vizyonu misyonu şekli ve şemali değişir diye düşünüyorum.
Vatandaşlarda İlçede bir kadın adayın olmasını memnuniyetle karşılıyorlar.  Belediye Başkan Aday Adayı Nursel Akşit İlçede Kahveleri ve esnafları geziyor.

Emine YİĞİT

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2018, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER