Genç Avukat Alperen Durmaz Sapanca’dan aday adayı oldu

Sakarya’nın yeni ve genç Avukatlarından Alperen Durmaz; gönül verdiği partisi MHP'den Sapanca Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylığı için başvuruda bulundu.

Genç Avukat Alperen Durmaz Sapanca’dan aday adayı oldu

Aynı zamanda Sapanca’nın MHP’de ilk resmi belediye meclis üyeliği başvurusunu da yapmış olan Av. Alperen Durmaz; evrağını İlçe Başkanı Gökhan Alemdar’a teslim etti.  kocaali 

 “Meslek hayatımdaki tecrübelerimi belediye meclisine taşıyacağım…”
MHP’nin Cumhur İttifakı kapsamında Sapanca’dan belediye başkan adayı göstermemesi yönünde karar almasının ardından, gözler belediye meclisi adaylıklarına çevrildi. Bu kapsamda ilk başvuru ise Sakarya’nın başarılı avukatlarından Alperen Durmaz’dan geldi. Geldiği Sapanca İlçe teşkilatında başvuru evraklarını İlçe Başkanı Gökhan Alemdar’a teslim eden 33 yaşındaki genç Av. Alperen Durmaz, “Güzel Sapanca’mıza hizmet etmek, meslek hayatımdaki tecrübelerimi belediye meclisine taşımak amacıyla gönül verdiğim siyasi partim MHP’den Sapanca Belediyesi Meclis Üyesi olmak için başvuruda bulundum. Ülkem, milletim, partim ve ülküm için çok çalışmaya, verilen her görevi layıkıyla yapmaya daima hazırım” diye konuştu.

Alperen Durmaz kimdir?
“16 Haziran 1986 Sapanca’da doğan Alperen Durmaz; İlkokulunu Yüzevler Mahallesi’ndeki 22 Haziran ilköğretim okulunda okudu. Ortaokulu Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde tamamlayan Durmaz; Lise eğitimini ise eski adı Arifiye Anadolu Öğretmen Lisesi olan Necmettin Fen Lisesi’nde aldı. 2004 yılında girdiği Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Almanca Matematik Öğretmenliği Bölümü’nden 2010 yılında mezun olan Durmaz; daha sonra Matematik Fizik ve Geometri dersleri verirken aynı zamanda da Kocaeli ve Sakarya Üniversitelerinde Hukuk Eğitimi alarak Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2017 yılında mezun oldu. Almanca, İngilizce ve Arapça bilen Alperen Durmaz; Adapazarı’nda A/DA Hukuk Bürosu adında Hukuk Bürosu’nda Serbest avukatlık olarak mesleğini sürdürmektedir”

ALEMDAR: “Milletine sahip çıkacak ülkü ve şahsiyete sahiptir”
İlçelerinde ilk başvuruyu yapan Av. Alperen Durmaz’a teşekkür ederek, başlarılar dileyen MHP Sapanca İlçe Başkanı Gökhan Alemdar; “Kendisini gerçek bir ülkücü gibi yetiştirmiş Adı ile yaşayan Avukat Alperen Durmaz kardeşimizin Sapanca Belediye Meclis üyeliği için başvurusunu büyük memnuniyetle karşıladık. Kendisine bu hayırlı niyeti için teşekkür ediyor, çıkmış olduğu bu zorlu yolda başarılar diliyorum. Zorlu yol diyorum çünkü seçilmiş bir MHP’li olmak çok çalışmayı, azami dikkat göstermeyi, milletin malını, canını, namusunu korumayı, kollamayı gerektirir. MHP’li olmak zulme, hırsızlığa, rüşvete, talana yalana karşı dimdik durmayı, haksızlığa asla rıza göstermemeyi gerektirir. Bu yol zorlu bir yoldur ancak biliyoruz ki Alperen Durmaz kardeşimiz bunun üstesinden gelecek bilgi ve deneyime, milletine sahip çıkacak ülkü ve şahsiyete sahiptir” diye konuştu. 
 

Levent CANDAN

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 12:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER