Gerçek Engelli hak sahibine hakkını vermeyendir

BTP Sakarya İl Başkanı Mehmet Sağlam, Engelliler Haftası nedeniyle yayınladığı mesajda,

Gerçek Engelli hak sahibine hakkını vermeyendir

BTP İktidarında Milletin Hakkı Millete iade edilecek, engelli vatandaşlarımız bu ülkenin bir ferdi olmaktan gurur duyacak, Engelliler hayatlarından zevk alacak ve kendilerine sunulan imkânlarla birlikte geleceklerine güvenle bakabilecekler” dedi.
Hak ettikleri hayata BTP İktidarında kavuşacaklar
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Sakarya İl Başkanı Mehmet Sağlam, Engelliler haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Türkiye’de resmi rakamlara göre engelli nüfusunun toplam nüfus içindeki payı yüzde 12.29. Ülkemizde tahminlere göre 8 milyon 432 bin engelli bulunuyor. Bu rakamın birçok ülkenin nüfusundan fazla olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Baş, “Engelli vatandaşlarımız hak ettikleri insanca hayat şartlarına bizim iktidarımız döneminde ulaşacaktır” dedi.
Engellilere sağlık güvencesi
Sağlam: Engelliler tam bir sağlık güvencesine alınarak tedavi masraflarının tümü devlet tarafından karşılanacaktır. Gerekli hallerde yurt dışı tedavilerini de devlet üstlenecektir.
Engellilere özel maaş
İl Başkanı Sağlam: “Her vatandaş gibi engelliler de devletin tam güvencesinde olacak. Çalışamayacak durumda olanlara kendisine ve bakmakla yükümlü olanlara maaş bağlanacak. Kimsesi olmayan engelliler için devlet tarafından bakımevleri açılacak. Sosyal Devlet – Milli Devlet tezinde yer alan ‘vatandaşlık maaşının yanı sıra engellilere özel maaş bağlanacaktır. Günlük hayatta bir insanın ihtiyacı olan ulaştırma, iletişim gibi her türlü unsur engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak şekilde düzenlenecek… 
Bu ülkenin ferdi olmaktan gurur duyacak 
Engelliler Haftası nedeniyle bu açıklamayı yapan Bağımsız Türkiye Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Sağlam, mesajını şu ifadelerle noktaladı: “Sosyal Devlet – Milli Devlet teziyle birlikte engelli vatandaşlarımız da bu ülkenin bir ferdi olmaktan gurur duyacak, hayatlarından zevk alacak ve kendilerine sunulan imkânlarla birlikte geleceklerine güvenle bakabileceklerdir. Bu vesile ile tüm engelli vatandaşlarımıza engelsiz güzel günler diliyorum. ”dedi

 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER