Haydar Baş Rahmetle anıyoruz

Geçtiğimiz yıl 14. Nisan’da yaşamını yitiren Bağımsız Türkiye Partisi’nin (BTP) kurucu Genel Başkanı Haydar Baş, ölümünün birinci yıldönümünde bir dizi etkinlikle anılacak.

Haydar Baş Rahmetle anıyoruz

BTP kurucu Genel Başkanı Haydar Baş’ın, ölümünün birinci yıldönümünde düzenlenecek bir dizi etkinlikle anılacağı duyuruldu. Hazırlanan anma programı kapsamında ilk etkinlik 12 Nisan’da İstanbul’da düzenlenecek. “Tevhid’in Merkezi Prof. Dr. Haydar Baş’ı Anma Programı” adı altında düzenlenecek olan program 12 Nisan (yarın) saat 16.00’da İstanbul Cevahir Kongre Merkezi’nde yapılacak. BTP’nin Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın da katılacağı anma programında Haydar Baş’ın hayatının anlatıldığı “Ben’im” belgeseller serisinin ilk bölümünün gösterimi yapılacak.
 
BTP Sakarya İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre sadece parti teşkilatının davet edildiği program, pandemi kuralları çerçevesin de gerçekleştirilecek. HES koduyla giriş yapılacak olan salonda teşkilat üyelerinden maske ve sosyal mesafe kurallarına titizlikle riayet etmeleri istendi.
 
HAFTA BOYU ÖDÜLLÜ YARIŞMALAR DÜZENLENECEK
12-18 Nisan anma haftası çerçevesinde hafta boyunca Haydar Baş'ın anlatıldığı ödüllü kompozisyon yarışmaları, şiir yarışması ve resim yarışmaları düzenleneceği duyuruldu. Prof. Dr. Haydar Baş’ı anma programlarının merkezi ise memleketi Trabzon’da olacak. Haydar Baş, 14 Nisan’da Akçaabat’ta Şehitlik Tepesi’ndeki kabri başında gün boyu hatim ve dualarla anılacak. Aynı gün parti yönetiminin de topluca kabir ziyareti gerçekleştireceği açıklandı.
 
“O GÖNÜL ADAMIYDI, İNSAN İŞÇİSİYDİ”

Düzenlenecek etkinliklerle ilgili bilgi veren BTP Sakarya İl Başkanı Mehmet Sağlam, şunları belirtti:
 
"O fikir adamıydı, fikirleri ile dünyada dengeleri değiştirdi. O dava adamıydı, O'nun davası Mustafa Kemal Atatürk'ün hayalini kurduğu tam bağımsız bir Türkiye inşa etme davasıydı. O'nun davası Oğuz Kağan'ın ifadelerinde yer bulan ‘Türk yurdunda aç insan bırakmama’ davasıydı. O gönül adamıydı, insan işçisiydi, O'nun davasını sırtlanıp taşıyacak on binler, yüzbinler yetiştirdi, insan yetiştirdi.            14 Nisan günü muhterem hocamızın Trabzon Akçaabat'ta Şehitlik Tepesi'ndeki kabri başında etkinlik düzenleyeceğiz. Bu etkinlik çerçevesinde gün boyu Kur'an-ı Kerim okunacak, mevlidi şerifler okunacak, dualar edilecek ve Ramazan'ın ikinci günü olması münasebeti ile iftar ve sahur yemekleri ikram edilecek. Yine anma haftası çerçevesinde Prof. Dr. Haydar Baş'ın anlatıldığı ödüllü kompozisyon yarışması, şiir yarışması ve resim yarışması düzenliyoruz. Yine aynı hafta içerisinde İstanbul'da Prof. Dr. Haydar Baş'ın fikirlerinin anlatıldığı uluslararası bir sempozyum organize edeceğiz.” dedi.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER