Kılıçdaroğlu’ndan Son Dakikada Btp’ye Fikir Suikastı

29 Mayıs’ta İstanbul’un Fethi’nin 576. yıldönümü kutlanırken siyasi parti liderlerinin kutlama mesajları gündemi belirledi.

Kılıçdaroğlu’ndan Son Dakikada Btp’ye Fikir Suikastı

Kutlama mesajında İstanbul’u işgalden kurtaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yer veren tek isim, Türkiye’nin en genç siyasi parti Genel Başkanı olan Bağımsız Türkiye Partisi lideri Hüseyin Baş’tı. 
Hüseyin Baş'ın "Bir gencin neler başarabileceğinin göstergesi olan fethin 567. Yıldönümünü kutlar, İstanbul’u işgalden kurtararak fethi anlamlı ve baki kılan Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anarım..." ifadeleri medyada büyük yankı uyandırdı.


Fetih gününün son dakikalarında saatler 23.30'u gösterdiğinde CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adeta taklit bir tweet atarak ‘‘İstanbulun Fethi'nin 567. yılında; bu kadim kenti bize miras bırakan Fatih Sultan Mehmet'i ve ‘geldikleri gibi giderler’ inancıyla İstanbul'u İşgalden kurtaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü minnetle anıyorum. İstanbul, tarihine yakışır şekilde artık İstanbullularla yönetiliyor!’’ dedi.


Kılıçdaroğlu’nun 29 Mayıs'ın son dakikalarında attığı tweete karşı merhum Prof. Dr. Haydar Baş’ın oğlu Hüseyin Baş ‘‘Babamdan bana en büyük miras; sayın Kılıçdaroğlu’nun fikir suikasti’’ diyerek aslında Merhum Haydar Baş hayatta iken O'nun fikirlerinden alıntı yapan Kılıçdaroğlu’nun şimdi de kendisinin fikirlerini taklit ettiğine dikkat çekti.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER