Kocaali CHP gümbür gümbür

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaali İlçe Örgütü’nün Belediye Başkanı Aday Tanıtım ve İlçe Danışma Kurultayı geçtiğimiz hafta içi Bahçem Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kocaali CHP gümbür gümbür

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaali İlçe Örgütü’nün Belediye Başkanı Aday Tanıtım ve İlçe Danışma Kurultayı geçtiğimiz hafta içi Bahçem Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi.

Ridvan KARA
Ridvan KARA
03 Ocak 2014 Cuma 12:03
2636 Okunma
Kocaali CHP gümbür gümbür
600 kişilik salonu hınca hınç dolduran ilçe örgütü son yılların en coşkulu kurultayına imza attı.

Chp startı verdi
Cumhuriyet Halk Partisi Kocaali İlçe Örgütü geçtiğimiz Cumartesi günü düzenlenen Belediye Başkan Adayı tanıtım toplantısı ile seçim çalışmalarının startını verdi. Bahçem Düğün Salonu’nda gerçekleşen CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, CHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ecevit Keleş, CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı Erden Meriç, CHP Sakarya İl Kadın Kolları Örgütü, çevre ilçe yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticileri, mahalle – köy muhtarları, diğer siyasi partilerin yönetim kurulu temsilcileri, mahalle – köy temsilcileri, ilçe esnafları ve vatandaşlardan oluşan yaklaşık 750 kişi katıldı. Son zamanların en coşkulu ilçe danışma kurultayında Belediye Başkan Adayı Mithat Sarı’yı ilçe halkına tanıtan CHP Kocaali İlçe Örgütü 2014 yerel seçim startını resmen verdi.

Çalışmaları değerlendirdi 
Chp Kocaali İlçe Örgütü’nün Bahçem Düğün Salonu’nda gerçekleşen ilçe kurultayı yaklaşık iki saat sürdü. Divan Teşekkülü’nün oluşturulması, İlçe Başkanı Remzi Işık’ın karşılama ve açılış konuşmasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kurultayın sunum ve idaresini Seçim Komitesi Başkanı Cengiz Murat Altuntaş yürüttü. Açılış konuşmasında ilçe kurultayına olan ilgiden memnuniyet duyduklarını belirten CHP Kocaali İlçe Başkanı Remzi Işık teşkilat çalışmaları ve yerel seçim süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Coşkulu bir kurultaya imza attıklarını vurgulayan Başkan Işık partililere ve vatandaşlara teşekkür etti.

Herkes gayret gösteriyor
Konuşmasında örgüt faaliyetleri ile ilgili bilgi veren CHP Kocaali İlçe Başkanı Remzi Işık 2 Ekim tarihinde göreve gelen yönetim kurulunun aralıksız çalıştığını söyledi. Başkan Işık “Değerli partililerimiz, yurttaşlarımız öncelikle kurultayımıza katılımınızdan dolayı teşekkür ediyor, sizleri selamlıyorum. 30 Mart yerel seçimleri öncesi 2 Ekim 2013 tarihinde yapılan olağanüstü kongrede delegelerimiz ve üyelerimizin takdiri ile göreve geldik. Göreve gelişimizin hemen ardından görev dağılımımızı tamamlayarak yönetim kurulumuzun asil ve yedek üyeleri ile birlikte yerel seçim çalışmalarımıza başladık. Herkes aldığı görev ve sorumluluğu yerine getirerek yerel seçim çalışmalarının başarılı geçmesi adına elinden gelen tüm gayreti gösterdi ve göstermeye devam ediyor” dedi.

Koordineli çalışma
Başkan Remzi Işık konuşmasına “Bu çalışma kapsamında oluşturulan seçim komitesi ise birikim ve deneyimleri ile saha çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yönetim kurulumuzun göreve geldiği gün adaylığı açıklanan Kocaali Belediye Başkan Adayımız Mithat Sarı ise yaklaşık iki aydır partimizle bütünleşerek yoğun tempoda çalışıyor. Meclis üyesi adaylarımız köy ve mahalle çalışmalarına devam ediyor. Bizler de seçim komitesi ile koordineli bir şekilde çalışma yöntemi ve sorumluluk bilici ile hareket etmekteyiz” şeklinde devam etti.

Sarı içten konuştu 
Başkan Remzi Işık’ın açılış konuşmasının ardından söz alan ve uzun bir konuşma yapan CHP Kocaali Belediye Başkan Adayı Mithat Sarı katılımcılara kendisini tanıttı, projelerini anlattı. Yaklaşık 45 dakikalık bir konuşma yapan Başkan Adayı Mithat Sarı mevcut yönetimi ve hizmetleri beğenmedikleri için değil daha iyi hizmet getireceklerine inandıkları için aday olduğunu söyledi. Mithat Sarı ayrıca 15 yıldır muhtarlık, 13 yıldır muhtarlar derneği başkanlığı yaptığını aynı zamanda Kocaali’yi ve Kocaali’nin soruları herkesten iyi bildiğini söyledi. 

İçinizden biriyim
CHP Kocaali Belediye Başkan Adayı Mithat Sarı konuşmasında “Değerli arkadaşlar, kıymetli yurttaşlarım öncelikle kurultayımıza teşrifinizden dolayı teşekkür ediyor sizleri saygı ile selamlıyorum. 15 yıldır Kocaali Ağalar Mahallesi Muhtarlığı 13 yıldır Muhtarlar Derneği Başkanı olarak görev yapıyorum. Ve bu görevlerimden gurur duyuyorum. Bu vesile ile ilçemizin her yerini ve her birinizin yaşadığı sorunları gayet iyi biliyorum. Ben Kocaali’ye sonradan gelmiş ve sizlerle ilk kez oy istemek için karşılaşmış bir aday değilim bunu özellikle vurgulamak istiyorum. 25 bin nüfuslu ilçemizin her bireyine dokunabilen, isteyenin istediği anda ulaşabildiği biriyim. İçinizden biriyim” dedi.

İnandığım için aday oldum
Başkan Adayı Mithat Sarı “Değerli arkadaşlar değerli büyüklerim, şimdiye kadar Kocaali’de hiç biri CHP’li olmayan çok sayıda belediye yönetimi geldi, geçti. Bu ilçenin kalkınması adına gösterdikleri gayretten dolayı her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ancak ben Kocaali’de yapılan hizmetleri beğenmediğim, onları ve ilçemizi küçümsediğim için değil, ilçemize daha iyi hizmetler kazandırabileceğime inandığım için aday oldum, oylarınıza talip oldum. Bunu özellikle belirtmek istiyorum”

İktidar olmak önemli değil
“Değerli arkadaşlar belediyecilik anlamında önemli bir hususa dikkat çekmek istiyorum. Bildiğiniz gibi iktidar partisinin belediyesi olmak daha iyi hizmet anlamına gelmiyor. Bunun en güzel örneğini geride kalan süreçte hep birlikte yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Bakınız yakın komşumuz Karasu MHP’li bir belediye iken son beş yılda kendisini neredeyse ikiye katladı, güneyimizdeki Hendek iktidar partili olmanın avantajını iyi kullandı ve sosyal ve ekonomik anlamda büyük gelişme kaydetti. Hemen sınır komşumuz Akçakoca ise CHP’li bir belediye iken büyük yatırımlara imza attı. Son olarak geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan şehirlerarası otobüs terminali tek başına Kocaali’de son beş yılda yapılan tüm hizmetlere eş değer bir proje. Bizler ise halen Kocaali’de yola beton dökmekle, kaldırım döşemekle, sokaklara aydınlatma takmakla uğraşıyoruz ve bunu hizmet olarak görüyoruz. Dolayısı ile bu örnekler doğrultusunda ben iyi belediyeciliğin iktidar belediyesi olmakla değil, tüm kadroların sistemli çalışması ile gerçekleştiğine inanıyorum”

Kent konseyi
“Sorunu çözmenin birinci şartı sorunu iyi bilmektir. Sorunun ne olduğunu iyi bilen bir belediye eğer elinde uzman bir kadrosu var ise kesinlikle sıkıntı yaşamaz. Sorunu iyi bilmek ise toplumun her kesimi ile birebir görüşmek onların fikirlerini almak, ilçeyi ilgilendiren önemli kararların alınması sırasında kendileri ile fikir alışverişi yapmaktan geçer. Ben bu kürsüden CHP’li Kocaali Belediyesi’nde belediye meclis toplantılarının 14-15 kişilik odalarda değil seçilmiş belediye meclis üyelerinin, tüm sivil toplum, kuruluşu temsilcilerinin mahalle muhtarlarının, oluşturacağımız kent konseyinin ve gündemdeki sıkıntının uzmanının da katılımı ile en az 60-70 kişilik salonlarda yapılacağının sözünü veriyorum”

Uzman kadrolar
“Belediye başkanı olmak, belediye meclis üyesi olmak ve ilçe ilgili önemli kararlarda karar verici konumda olmak her şeyin en iyisini bilmek anlamına gelmiyor. Ben bir belediye başkanı olarak her hangi bir mahallemizin sorunundan haberdar olamayabilirim. O sorunun nasıl çözüleceği konusunda bilgi sahibi olamayabilirim. Ancak iyi bir idareciyim. İşte burada uzman kadroların oluşturulması devreye giriyor. Sürekli sahada olan bir idareci için, eğer konusunda uzman personel ile çalışıyor ise hiçbir sorun büyük değil, hiçbir sıkıntı çözülemeyecek kadar tehlikeli değildir, buna inanıyorum”

Yarış seçimden sonra 
“Değerli arkadaşlar bira önce hizmeti beğenmediğim için değil, daha iyisini yapabileceğimize inandığım için aday olduğumu oylarınıza talip olduğumu söylemiştim. Bakınız halk tarafından sandıkta seçilmek başkan olmak anlamına gelmiyor. Ben belediye başkanı unvanının sandıkta çok oy almakla değil, göreve geldikten sonraki beş yıllık süreçte ilçe kazandırılan hizmetle alındığına inanıyorum. Şahsım ve ilçe örgütüm için, içinde bulunduğumuz yarış başkanlık yarışı değil, hizmet yarışıdır. Belediye başkanı olmak için asıl yarış seçimin bir gün sonrasında yani 31 Mart sabahı başlayacak”

Söz veriyorum
“Değerli arkadaşlar seçim sonrası göreve gelen yönetim hizmet yaparken, vatandaş kendisini ve verdiği oyu değerlendirir. Eğer hizmetten memnun değil ise keşke oy vermeseydim diye yakınır. Kocaali Belediyesi tarihinde ilk kez, şahsım ile birlikte CHP’li bir belediyeye teslim edildiğinde bana oy vermeyen her vatandaşımız keşke ben de Mithat Sarı’ya o verseydim diyecek. Başkanı, meclis üyeleri, kent konseyi, birim amirleri ve personeli ile kendisi ve halkı ile barışık bir belediye için, üç çuval kömüre, 20 lira harçlığa oy satın almayan bir hizmet anlayışı için, toplumun her kesiminin söz sahibi olduğu herkesin derdine cevap verebilen güçlü bir belediye için, sanayi yatırımları ile gelişmiş göç alan bir Kocaali için, insanına ve ilçesine sahip çıkan bir belediye için oylarınıza talip oldum. Oy verenlerin yünü kara çıkarmayacağıma söz veriyorum” dedi.

Sahip çıkın
Kurultayda son konuşmayı ise CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç yaptı. Konuşmasında kısa bir süre 17 Aralık operasyonu üzerinden iktidara göndermelerde bulunan Özkoç konuşmasının son kısmını ise yerel yönetimlere ayırdı. Coşkulu konuşması ile salondaki yaklaşık 750 kişiye duygulu anlar yaşattı. Özkoç konuşmasının sonunda CHP Kocaali Belediye Başkan Adayı Mithat Sarı’nın elini havaya kaldırarak övgüler yağdırdı. Vekil Özkoç “Kocaali’nin çocuğu, delikanlı, mert, dürüst bir insan, içinizden biri, saf ve temiz biri Mithat Sarı. Kocaali’ye onun gibi bir başkan yakışıyor. Kocaali bunu hak ediyor. Onu yalnız bırakmayın, ona sahip çıkın” dedi.

Erman CİNASOĞLU

Son Güncelleme: 03.01.2014 12:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.