Özmen: Kadınlar önce yaşamak istiyor

Gelecek Partisi Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Nagihan Özmen, kadınların tek isteklerinin yaşamak olduğunu belirterek, bunun da erkek şiddetiyle ellerinden alındığını söyledi.

Özmen: Kadınlar önce yaşamak istiyor

VİDEO ÇALIŞMASIYLA DİKKAT ÇEKİLDİ 
Özmen, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü sebebiyle yaptığı açıklamada, Gelecek Partisi Genel Merkezi’nin kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için bir video hazırladığını belirtti. Bu video çalışmasının partinin sosyal medya hesaplarından izlenebileceğini ifade eden Özmen, “ Toplumun her kesiminden 17 farklı kadın ile görüşüldü. Kadınlar her şeyden, ama her şeyden önce ‘yaşamak istediklerini’ belirtiyorlar. Psikolojik ve fiziki şiddete maruz kalmak istemiyorlar. En öncelikleri öldürülmemek ve hayatta kalmak.” dedi. 
DAHA YIL BİTMEDİ 391 KADIN CİNAYETE KURBAN GİTTİ 
Her gün haberlerde, sosyal medyada bir kadının şiddete maruz kaldığı, bazılarının hayatını kaybettiği haberlerine şahit olduklarını ifade eden Özmen, “Ülkece, Covid-19 salgınıyla mücadele ettiğimiz, hayatta kalmak için azami çaba sarf ettiğimiz bugünlerde, kadınlar artı olarak kendilerini korumak, hayatlarını kurtarmak için tek başlarına mücadele etmeye devam ediyor. 2020 yılı sona ermeden cinayete kurban verdiğimiz kadın sayısı 391’e ulaştı. Her 3 günde, 2 kadın gördüğü şiddet yüzünden hayatını kaybediyor. “ bilgisini verdi.
BİR GÜNDE 5 KADIN ÖLDÜRÜLDÜ 
Özmen, Sadece geçen hafta 9 kadının cinayete kurban gittiğini hatırlatarak “Geçen haftanın bir gününde 4, o günün ertesi gününde ise 5 kadının öldürüldüğü haberlerini okuduk. Tam 9 kadın bu hayattan şiddet sebebiyle koparıldı. Gelecek Partisi olarak, bu konuda toplumu bilinçlendirmedikçe, yasal düzenlemeleri hızla harekete geçirmedikçe kadınların özgürlükleri, yaşam hakkı elinden alınmaya devam edeceğine inanıyoruz.” dedi. 
HERKESLE İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ
Kadına yönelik şiddetin önlenmesi için yapılacak her çalışmada yer alacaklarını, bu konuda herkesle işbirliği yapacaklarını vurgulayan Özmen, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Biz bu konuda her kesimle çalışmaya hazırız. Bu inançla Gelecek Partisi olarak, bütün Türkiye’de ve ilimizde kadına şiddet konusunda her türlü öncü çalışmayı hayata geçirmeye, hükümetten muhalefete herkesle el birliğiyle bu konuyu çözmek için atılacak bütün adımlarda yer almaya hazırız. Söz konusu şiddete uğrayan kadınlarımızsa, bizim için gerisinin hiçbir önemi yoktur. “ 

 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER