Saadet kazanacak Kocaali kazanacak

Saadet Partisi Kocaali İlçe Başkanlığı 2014 yerel seçimleri öncesi aday tanıtım programını geçtiğimiz hafta içi Bahçem Düğün Salonu’nda gerçekleştirdi.

Saadet kazanacak Kocaali kazanacak

Saadet Partisi Kocaali İlçe Başkanlığı 2014 yerel seçimleri öncesi aday tanıtım programını geçtiğimiz hafta içi Bahçem Düğün Salonu’nda gerçekleştirdi.

Ridvan KARA
Ridvan KARA
14 Şubat 2014 Cuma 22:09
1782 Okunma
Saadet kazanacak Kocaali kazanacak
Yaklaşık 600 kişinin katıldığı program iki saat sürdü. Programda konuşan Saadet Partisi Kocaali Belediye Başkan Adayı Osman Şanlı “Türkiye’yi şaha kaldıran belediyecilik anlayışı Milli Görüş Belediyeciliğidir. Saadet kazanacak, Kocaali Kazanacak” dedi. 

Yoğun katılım
Saadet Partisi Kocaali İlçe Başkalığı son yılların en coşkulu organizasyonuna imza attı. Geçtiğimiz hafta içi Bahçem Düğün Salonu’nda gerçekleşen aday tanıtım programına çevre ilçe başkan ve yönetimleri, siyasi parti ilçe başkan ve yöneticileri, belediye başkan adayları, mahalle-köy temsilcileri, stk temsilcileri ve vatandaşlardan oluşan yaklaşık 600 kişi katıldı. Kocaali İlçe Başkanlığı’nın ev sahipliği yaptığı programda Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Eyüp Yıldırım, Başkan Yardımcıları Abidin Birinci, Remzi Cesur, Bahattin Tandoğan, İlçe Müfettişi İbrahim Birol Ergün, Serdivan İlçe Başkanı Hasan Öztürk, Karapürçek İlçe Başkanı Mehmet Bilgin, Karapürçek Belediye Başkan Adayı Muhammed Ali Tekmen, Serdivan Belediye Başkan Adayı Zeki Düzgiden, Karasu Belediye Başkan Adayı Sait Ahmet İskender de yer aldı.

Temelde kul hakkı var
Geçtiğimiz Perşembe akşamı Bahçem Düğün Salonu’nda gerçekleşen programda açılış konuşmasını Saadet Partisi Kocaali eski İlçe Başkanı ve Meclis Üyesi Adayı Abdul Münip Ceylan yaptı. Ceylan coşkulu konuşması ile salonu heyecanlandırdı. Konuşmasında Milli Görüş belediyeciliği ile ilgili istatistiklere yer veren Ceylan “Türkiye’de düğmelerini doğru ilikleyen tek parti Saadet Partisi’dir” dedi. Ceylan coşkulu konuşmasında “Değerli katılımcılar, değerli dava arkadaşlarım. Öncelikle programımıza katılımızdan dolayı teşekkür ediyor sizleri saygı ile selamlıyorum ve sizlerin huzurunda değerli Necmeddin Erbakan Hocam’ı rahmet ile anıyorum. Kıymetli dava arkadaşlarım Türkiye’de sözünde duran, yolundan şaşmayan, 40 yıl önce söylediği sözün arkasında duran, istikametini şaşmayan ve her şeyden önemlisi düğmelerini doğru ilikleyen tek parti Saadet Partisi’dir. Partimizin belediyecilik anlayışı ahlak ve maneviyatı ön planda tutan, ben merkezli değil HAK merkezli belediyecik anlayışıdır. Milli Görüş belediyeciliğinin temelinde insan hak ve hürriyetleri vardır, kul hakkı vardır ve Milli Görüş belediyeleri şahısların değil halkın yararı için çalışır”

Kocaali’de terör mü var
“Kıymetli misafirler şimdi sizlere ilçemizden bazı örnekler vermek istiyorum ve soruyorum, Kocaali’de terör var mıdır? Yeni bir doğal afet yaşanmış mıdır? Kocaali’de her hangi bir savaş var mıdır? Bu soruların her birine ‘Hayır’ cevabını verdiğinizi duyuyorum. Peki o zaman Kocaali neden günden güne göç vermektedir, neden her geçen gün küçülmektedir. İlçemizden kaçan kaçana, caddelerimizde sanki sokağa çıkma yasağı var. Kimseler yok çarşımız sönük, köylümüz cebinde dolmuş parası olmadığı için pazara sık sık gelemiyor”
Şimdi soruyorum, ilçemiz Kocaali Türkiye’de geliri en yüksek olan ilçeler arasında değil midir? Bu yüksek gelire rağmen ilçemizin kaderi bu mudur? Bakınız ilçemizdeki bir çok kurumlar tek tek gitti. Bunun en büyük örneği elektrik kumrudur. Mezbahanemiz kapandı. Birçok ödenek projesizlikten dolayı geri gitti. Bizler bu küçülmeye dur demek için yola çıktık ve inanıyoruz ki bu kez Saadet Kazanacak, cennet gibi ilçemiz Kocaali kazanacak”

Minnettarız
“Bu arada son dönemde ilçemize yüksekokul, cam fabrikası, futbol sahası gibi önemli hizmetlerin gelmesinde büyük pay sahibi olan mevcut başkan Ahmet Acar’a da teşekkür ediyoruz. Ancak biz şahıslarla değil, fikirlerle ve sistemlerle mücadele ediyoruz. Kocaali’ye her kim bir çivi çakarsa bizler ona minnettarız”

Zafer inananlarındır
“Milli Görüş belediyeciliği bir markadır. Satan değil, üreten bir belediye için, hizmet seferberliğini yeniden başlatmak için, üretime, istihdama ve yatırıma öncülük yapmak için, bu kez Saadet diyoruz. Bize özgü kalkınma projeleri ile halkımız seçtiğini denetleme imkanına kavuşacak, sahip olduğu zenginlikleri değerlendirme imkanına ulaşacak. Saadet Kazanacak, Kocaali Kazanacak, Osman Şanlı Kazanacak, Kocaali Kazanacak, zafer zafere inananlarındır, ve zafer yakındır” ifadelerine yer verdi. 

17 Aralık’ın değil vaatlerin hesabını verin
Programın ikinci konuşmasını ise Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Eyüp Yıldırım yaptı. Yıldırım konuşmasında Saadet Partisi’nin belediyecilik anlayışına vurgu yaptı, iktidara yüklendi. Başkan Yıldırım “Kıymetli misafirler 2014 seçimleri Sakarya’mız için büyükşehir sınırları genişlemesinden dolayı bir milat niteliğindedir. 16 ilçeli bir büyükşehir olma yolunda ilerliyoruz. Biz parti olarak 45 yıldır ülkemize hizmet ediyoruz ve her zaman hayır dua aldık. Bizler bu ülkeye çok şeyler kazandırdık. Yaşı müsait olanlar bilir, bu ülkede su petrol gibi para ile satılıyordu. Refah Partili belediyeler göreve geldi ve ülkemizin refah düzeyi yükseldi. Beyaz Masa gibi bir hala uygulanan birçok proje Milli Görüş belediyeleri ile hayata geçti, belediyeciliğin çıtası yükseldi. Ancak bizden sonrakiler cıtayı muhafaza edemedi. Bakın kısa bir süre önce Türkiye’de 1522 tane belediye başkanı sorgulama geçirdi. Bunların 600 tanesi Ak Partili, 454 tanesi CHP’li, 252 tanesi MHP’li gerisi ise diğer partilere mensup belediyelerdi. Tüm bunları bir kenara bırakıp yerel seçim çalışmalarını takip ediyorum. İktidar mensupları şimdilerde yerel seçim çalışması olarak 17 Aralık operasyonu ile ilgili savunma yapıyor. Bırakın operasyonu, giden milyon dolarların hesabını değil verdiğiniz vaatlerin hesabını verin” dedi.       

Fındık yan gelir olacak
Programın son konuşmasını ise Saadet Partisi Kocaali Belediye Başkan Adayı Osman Şanlı yaptı. Konuşmasında ilçenin doğal ve kültürel zenginliklerden faydalanamadığını vurgulayan Şanlı, ilçenin en önemli geçim kaynağı olan fındığın önemini işaret etti. Şanlı “Fındığını dalda yiyen değil, yan gelir yapan bir Kocaali inşa edeceğiz” dedi.
Şanlı “Değerli misafirler, değerli büyüklerim, hanım kardeşlerim, kıymetli dava arkadaşlarım, davetimize icabetinizden dolayı sizleri saygı ile selamlıyorum. Benden önceki konuşmacı büyüklerim ülkemizin genel görünümü ve Milli Görüş belediyeciliği ile ilgili gerçekten takdire şayan açıklamalar yaptılar, Allah hepsinden razı olsun. Bu doğrultuda ilçemizin sahip olduğu zenginlikleri gündeme getirmek istiyorum. Bakınız Kocaali denizi ve doğası ile bölgemizin en büyük zenginlik kaynağını elinde bulunduruyor. En büyük geçim kaynağı olan fındık ile ülkenin geliri en yüksek olan ilçeleri arasında yer alıyor. Ancak sahip olduğuz bu zenginlik maalesef gerektiği şekilde kullanılamıyor, bu zenginlikler yatırıma dönüştürülemiyor. Biz elimizdeki bu hazineyi en doğru biçimde kullanmak, Kocaali’nin denizinden, kumundan, dağından, ırmağından her türlü kaynağından yararlanmak, bunu halkımızın refah düzeyinin yükseltilmesi için kullanmak ve en önemlisi ilçemizin en büyük geçim kaynağı olan fındığı geçim kaynağından çıkarıp yan gelir yapan bir toplum inşa etmek için yola çıktık. İnşallah sizlerin teveccühü ve Allah’ın takdiri ile başarıya ulaşacağız”

Modern barınaklar
“İlçemiz için hazırladığımız çok önemli projelerimiz var ve bunların her biri ekonomik kalkınmayı hedef alıyor. Öncelikle sınırları su ile belirlenen bir ilçe olmamıza rağmen bu nimetten yeterince yararlanamıyoruz. Biz modern balıkçı barınakları ile bu sektörü canlandırmayı, ilçemizde kafes balıkçılığı, olta balıkçılığı gibi alternatif geçim kaynaklarını destekleyeceğiz”

Turizm masası
“14 kilometre sahilimiz olmasına rağmen turizm konusunda pay sahibi olmadık. Mevsimsel şartları da göz önüne alarak sahil kesimimizi planlayacak ve Kocaali’yi 12 ay boyunca turizmden faydalanan bir ilçe haline getireceğiz. Elimizde Çamdağı gibi bir nimetimiz var. Doğa dokusuna zarar vermeyen yatırımlarla bu güzelliği bölgemizin ve ülkemizin hizmet alabildiği bir cazibe merkezi haline getireceğiz. Ve bizler turizm konusunda oldukça ciddi çalışıyoruz. Kocaali’nin turizmden mutlak suretle faydalanmasın istiyoruz. Bu sebeple turizm Masası adı altın bir birim oluşturarak ilçe turizmimizi sürekli geliştirmeyi hedefliyoruz”

Fındık bahçeleri tesis olacak
“İlçemizin istihdama yönelik yatırım konusunda büyük eksiği var. Bu eksiğin giderilmesi için de canla başla mücadele ediyoruz. Yaptığımız çalışmalardan sadece birini sizlerle paylaşmak istiyorum. Prefabrik konut fabrikası kurularak, hem istihdamı artırmayı hem de elde edilen ürünler ile ilçemizdeki doğa turizmini desteklemeyi amaçlıyoruz. Bu proje sayesinde her fındık bahçesi turizm tesisi haline gelecek. Üreticimize büyük bir yan gelir ve kültürel zenginlik kazandırılacak. Bu sadece bir tanesi” 

Sosyal alanlar
“Bizler göreve gelince genç yaşlı, partili partisiz ayırt etmeden her kesime hizmet edeceğiz. Yüksek öğrenimde başarılı gençlerimizin elinden tutacak ve destekçisi olacağız. Ayrıca Karadeniz Sahil Yolu tamamlandığında ülkenin en yoğun kullanılan güzergahları arasında yer alacak. Bu sebeple Kocaali’nin değeri bizler kullanabilirsek daha da artacak. Sahil yolu kenarında büyük sosyal alanlar oluşturulmasına öncülük edeceğiz. Bu alanlarda yöresel ürünlerimizin pazarlanmasına destek vereceğiz”

7 / 24 çalışan belediye
“Sonuç itibari ile Türkiye’nin bu günlere gelmesinde en önemli pay sahibi olan Milli Görüş belediyeciliği ile Kocaali’yi yeniden kalkındırmak azmi ve kararlılığı içinde yola çıktık. Salondaki bu coşkuyu görünce bu yolda zafere ulaşacağımıza inandık. Bizler hizmeti bu gün için değil, yarınlar için yapacağız. Kocaali’ye tarihinde ilk kez 7 gün 24 saat çalışan bir belediye kazandıracağız. 30 Mart 2014 tarihinde Saadet Kazanacak, Kocaali Kazanacak” dedi.

Erman CİNASOĞLU

Son Güncelleme: 14.02.2014 22:12
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.