Sarı: Koltuk için değil, hizmet için adayım

30 Mart 2014 mahalli idareler seçimleri öncesi Kocaali Ağalar Mahallesi muhtarlığı için toplam yedi aday yarışıyor.

Sarı: Koltuk için değil, hizmet için adayım
Muhtarlığın güçlü adaylarından Mustafa Sarı, mahalle için iddialı projeler hazırladığını söyledi. Sarı “Koltuk için değil, mahallemin hizmetkarı olmak için adayım” dedi.

Yapılacak çok iş var
Kocaali Ağalar Mahallesi muhtar adaylarından Mustafa Sarı mahalle için hazırladığı projeleri gazetemiz Kocaali Temsilcisi Erman Cinasoğlu ile paylaştı. Mahallede yapılması gereken çok sayıda hizmet olduğunu vurgulayan Sarı “Geçmişte görev yapan arkadaşlarımızın verdiği hizmetleri yok sayamayız. Ancak yapılması gerek daha çok iş var. Muhtarlık sadece koltuğu ve makamı idare etmek, mühür taşımaktan ibaret değil, mahallelinin ihtiyacına cevap verebilmektir. Ben ve ekibim bunun için mücadele ediyoruz” dedi.

Gençlere önem vereceğiz
Muhtarların sosyal ve kültürel aktivitelerde önemli rol oynadıklarını belirten Mustafa Sarı birleştirici bir politika izleyeceğini söyledi. Sarı “Mahallemize öncelikle dilek ve şikayet kutusu yerleştirerek vatandaşımızın talep ve şikayetlerini kendilerinden alıp en iyi şekilde değerlendireceğiz. Düzenleyeceğimiz sosyal aktiviteler ile gençlerimizi diğer mahalle geçleri ile bir araya getirip tanıştırıp kaynaştıracağız. Gençlerimizden oluşan gönüllü bir grup oluşturarak cenaze ve cemiyetlerde görev almalarını sağlayacağız. Yerel yönetimle de iş birliği yaparak mahallemizin iki farklı yerine şehitlerimizin ismi ile anılan iki adet çeşme yaptıracağız. Bu vesile ile hem o ailelerimizin acısını paylaşacak hem de şehitlerimizi daima yad edeceğiz” 

Kimseyi yalnız bırakmayacağız
“Mahallemizdeki yaşlı ve muhtaç aileleri tespit edip, kriterlere uyanlara merkezi yönetimler tarafından her türlü ayni ve nakdi yardımların süratle yapılmasını sağlayacağız. Ekibimizle birlikte bu aileleri 3 ve 6 aylık periyotlar dahilinde ziyaret edeceğiz. Onları hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız. Şahsım ve ekibim özellikle bu konuların ciddi takipçisi olacağız. Hazırladığımız formlar aracılığı ile ailelerimizin ekonomik, sosyal ve eğitim durumlarını takip ederek ihtiyaçları önceden tespit edeceğiz. Ayrıca yerel idareler, esnaflarımız ve mahallemizin ileri gelenlerinin öncülüğünde maddi durumu iyi olmayan ailelerimizin dışarıda okuyan özellikle üniversite öğrencilerine burs temin etmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

30 Mart milat olacak
Mustafa Sarı sözlerini “Ben ve ekibim göreve hazırız. Ağalar Mahallesi’nin güzide insanları da 30 Mart 2014 seçimlerinde ben ve ekibimden yana teveccüh gösterirler ise asla pişman olmayacaklar. Muhtar Adayı Mustafa Sarı olarak diyorum ki Allah’ın izni ile 30 Mart 2014 seçimleri mahallemiz için milat olacaktır. Herkesi Allah’a emanet ediyor, saygılar sunuyorum” şeklinde noktaladı. 

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2014, 21:18
SIRADAKİ HABER