Statükocular Mağlup Oldu

Saadet Partisi Kocaali İlçe Başkanı Enver Çelik12 Eylül tarihinde gerçekleştirilen referandum ile Türkiye’de demokrasinin kazandığını, karşılığında ise statükocuların mağlup olduğunu söyledi.

Statükocular Mağlup Oldu
Türk insanı kazandı
Türkiye’de statükocu kesim olarak nitelendirilen kesimin, referandum sonuçlarının açıklanmasından sonra mağlubiyet yaşadığını belirten Saadet Partisi Kocaali İlçe Başkanı Enver Çelik “ Türkiye’de kendi doğrularından başka doğruları kabul etmeyen ve kendi doğrularını çeşitli yöntemlerle Türk İnsanı’na dayatmaya çalışan statükocu bir kesim var. Zira bu kesim halk oylamasına sunulan Anayasa değişikliği paketi ile kendi kazanacağı demokratik özgürlükleri dahi görmezden gelerek, referandum sürecinde ‘Hayır’ politikası izledi. Duyarlı vatandaşlarımız ise 12 Eylül günü sandık başına giderek görevini yerine getirdi. Sonuç olarak ilçemizde yüzde 66,6 Türkiye’de ise yüzde 58 lik bir oranda ‘Evet’ çoğunluğunu yakaladık. Türk İnsanı kazandı, statükocular mağlup oldu” dedi.

Demokrasi kazandı
Çelik “Saadet Partisi olarak hem ilçe teşkilatı hem de partimize gönül veren arkadaşlarımızla birlikte, el ele vererek etkili bir bilgilendirme çalışması süreci izledik. Karşılığını ise vatandaşlarımızın bilinçli seçmen şuuru ile kullandıkları ‘Evet’ oyları ile aldık. Anayasa’nın değişen maddeleri ile kısmen de olsa ülkemizin önü açılmıştır. Daha demokratik bir toplum olma yolunda büyük bir adım atıldığı kanaatindeyim. 12 Eylül günü Türkiye’de demokrasi kazandı” dedi.

Muhalefete devam
Partilerinin muhalefet partisi olduğunu vurgulayan Çelik “Saadet Partisi olarak ülke insanının demokratik hak ve özgürlüklerini ve toplumun genel çıkarlarını hedefleyen çalışmalara kim tarafından yürütülürse yürütülsün destek vereceğimizi beyan etmiş ve bu kapsamda referandum sürecinde iktidar partisi ile aynı saflarda çalışmıştık. Ancak Saadet Partisi muhalefet partisidir ve 13 Eylül 2010 sabahı itibari ile muhalefete kaldığımız yerden devam ediyoruz” dedi.

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2013, 13:54
SIRADAKİ HABER