Veremeyecek hesabımız yok

Yerel seçim süreci ve basında, hakkında ortaya atılan iddialar ile ilgili görüşlerini aldığımız Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar net konuştu. “Veremeyecek tek kuruşluk hesabımız yok” diyen Acar, Uyuşturucu ile mücadele konusunda ise kurumlar ve sivil inisiyatif işbirliğini işaret etti.

Veremeyecek hesabımız yok

Yerel seçim süreci ve basında, hakkında ortaya atılan iddialar ile ilgili görüşlerini aldığımız Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar net konuştu. “Veremeyecek tek kuruşluk hesabımız yok” diyen Acar, Uyuşturucu ile mücadele konusunda ise kurumlar ve sivil inisiyatif işbirliğini işaret etti.

Ridvan KARA
Ridvan KARA
27 Şubat 2014 Perşembe 21:01
2365 Okunma
 Veremeyecek hesabımız yok

 Üslubumuzu koruyoruz

Yerel seçim sürecine ilişkin değerlendirmede bulunan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar “Birebir ilişkilerin güçlü olduğu, insanların sürekli karşılaştığı küçük bölgelerde siyasal yarış sürdürülürken duyarlı olunması lazım. Mahcup olunacak sözler sarf edilmemeli, tavır takınılmamalı. Biz seçim çalışmalarımızda yaptıklarımızı ve yapmak istediklerimizi anlatıyoruz. Rakiplerimizle ilgili ileri geri konuşmak ne bize ne de bir başkasına fayda sağlamaz. 2009 seçimlerindeki üslubumuzu aynen muhafaza ediyoruz. Bunun diğer aday ve partilerce de benimsenmesi herkesin yararına olacaktır. Somut delile dayanmayan, çamur at izi kalsın mantığı ile yapılan siyaset siyaset değildir. İlçeye hizmet etmek isteyen yapılacak işi anlatır, parayı anlatır, kaynağı nasıl bulacağını anlatır. İş yapmaya niyeti olmayanlar genel siyasette uygulandığı gibi karalama kampanyası yürütür. Ancak bu halkın tasvip etmediği bir durumdur.  Sonuç itibari ile 30 Mart tarihinden sonra hepimiz birlik olup Kocaali için çalışacağız” dedi.

70 Milyon liralık iş yaptık

Belediyenin iş yapmadığı gibi söylemlerin propaganda malzemesi yapıldığını, ancak bu iddiaların somut temele dayanmadığını belirten Başkan Acar “Biz işçisi ile mahkemelik olmuş, hiçbir kurumla ortak iş üretemeyen bir belediye aldık, personeli ve kurularla barışık hizmet edebilen bir belediye haline getirdik. Yapılan hizmetleri halk görüyor. Belediye bütçesini 4 Milyon Lira’dan 8 Milyon Lira’ya çıkardık. Belediye olarak 5 yılda, biten ve devam eden toplam 70 Milyon Liralık projenin altına imza attık ve belediye bütçesine yük getirmedik. Dere ıslah çalışmaları, sentetik saha, yurt, kanalizasyon gibi büyük projeleri kendi gayretimizle ve iktidar gücü ile hayata geçirdik. Kocaali’de dere ıslah sorunu 30 yıldır var, Kocaali Belediyesi 1956’dan beri var DSİ 150 yıldır hizmet veriyor neden şimdiye kadar bu sorunlar çözülemedi.  2009 beyannamemize baksınlar biz zaten bu projeleri usulüne uygun yolla çözeceğimizi söylemiştik ve öyle yaptık. Bu aynı şekilde devam edecek. Bizim ölçeğimizdeki belediyelerin böyle büyük işleri kendi bütçesi ile çözmesi mümkün değil. Biz önümüzdeki beş yıl içinde projelerimizi açıklarken belediye bütçesine yük getirmeden, büyükşehir belediyesi ve merkezi idare eli ile çözeceğimizi söylüyoruz ve böyle olacağını ilan ediyorum. Biz harcadığımız her kuruşun hesabını veririz. Ve yakın zamanda neyi nasıl yaptığımızı broşürlerle halkımıza anlatacağız. Ayrıca bize inanmayanlar, bilgi edinme kanununda yer alan hakkını kullanarak ya da meclisteki vekilleri aracılığı ile soru önergesi verdirerek Kocaali Belediyesi’ne 5 yılda ne kadar kaynak aktarıldığını yazılı olarak öğrenebilir” dedi.

Ortak akıl

İlçede uyuşturucu mücadele temasıyla başlatılan halk hareketine engel olduğu yönündeki iddiaları cevaplayan Başkan Ahmet Acar “Uyuşturucu madde ile mücadele konusunda iyi niyetli bir çalışma var, ancak yanlış yöntem seçerek olumsuz imaj yaratmaya kimsenin hakkı yok. Sokaklara direklere afiş asarak soruna dikkat çekilebilir ancak mesele çözülmez. Bir ay önceki toplantıda da söylediğim gibi bu mücadele kurumların ve sivil inisiyatifin kol kola girerek çözeceği bir meseledir. Gazete manşetleri ile, tv spotları ile çözüme hizmet edilmez.  Çözüm yolu ortak akılla doğru bir şekilde tespit edilmelidir. Bizde buna destek veririz, vermeliyiz” dedi.    

Erman CİNASOĞLU

Son Güncelleme: 27.02.2014 21:03
Anahtar Kelimeler:
Veremeyecek Hesabımız Yok
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ceylan 2014-02-27 23:37:20

ne olduki;''yoksa birileri verilemeyecek hesabınızmı var'' dedi

Avatar
akpartili 2014-03-02 23:03:20

başkanım arkanda destekciyiz yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı vegarantisidir.dikdur eğilme kocaali seninle...ak

Avatar
Ortaköylü 2014-03-10 18:05:11

sayın başkan ortaköyü istimlak konusunda soydular şimdi bu soyguncuları partinize davet ettiniz bu soyguna ortaköylüler destek veririmi

Avatar
kocaalieli 2014-03-11 14:54:23

belediye baskanın samımıyetıne inanmıyorum. inandırıcılıgını yitirdi. su son 4 yılda yasananlara bakılırsa.