Ahmet Din Türkiye ikincisi

Kocaali Taekwondo Spor Kulübü Sporcusu Ahmet Din Ordu’da düzenlenen ve ilk kez katıldığı Büyükler Kickboks Türkiye Şampiyonası Light Contact kategorisi 63 Kg. müsabakalarında Türkiye ikincisi olarak uluslar arası müsabakalara katılma hakkı kazandı.

Ahmet Din Türkiye ikincisi
Türkiye Kick Boks Federasyonu’nun 2014 yılı faaliyet programı kapsamında Ordu Vali Kemal Yazıcıoğlu Spor Salonu’nda düzenlenen Büyükler Kick Boks Türkiye Şampiyonası’nda ilk kez yer alan Kocaali Taekwondo Spor Kulübü sporcusu Ahmet Din Türkiye ikincisi olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

Yaklaşık 3 bin sporcunun katılımıyla Türkiye tarihine en yüksek katılımlı müsabaka olarak geçen şampiyonada büyükler kategorisi Light Contact 63 Kg.da ilk kez müsabakaya çıkan Kocaalili şampiyon Ahmet Din üst üste kazandığı dört müsabakanın ardından finale yükseldi.

Kategorisinde 60 sporcuyu geride bırakarak İstanbul Tuzla Spor Kulübü Sporcusu Nurettin Güler ile Türkiye Şampiyonluğu için kıyasıya mücadele eden Ahmet Din, 1 puan farkla kaybettiği müsabaka ile Türkiye Şampiyonluğu’ndan oldu, Avrupa Şampiyonalarına katılma hakkını elinden kaçırdı.

Elde ettiği Türkiye ikinciliği ile ilk kez katıldığı kategoride iddiasını ortaya koyan ve diğer uluslar arası müsabakalarda milli formayı giyme hakkı kazandı.   

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2014, 19:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER