Akıttığı Terlerin Hakkını Almaya Gitti

Taekwondo’nun yanı sıra güreş ve kick boks dallarında başarıdan başarıya koşan Kocaali Taekwondo Spor Kulübü şimdi de Avrupa şampiyonaları için ter döküyor.

Akıttığı Terlerin Hakkını Almaya Gitti
Yavuz Trabzon’da
Sakarya’nın kick boks dalında ilk Türkiye Şampiyonu olan Yavuz Selim Din, Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etme hakkı kazanabilmek için Trabzon’a gitti. Trabzon Hayri Gür Spor Salonu’nda Pazartesi günü başlayan ve yaklaşık bir hafta sürecek olan Büyükler Türkiye Kick Boks Şampiyonası’na mutlak madalya hedefi ile giden Yavuz Din, “idmanlarda akıttığım terlerin hakkını almak için gidiyorum” dedi. Kick boksun dayanıklılık ve güç gerektiren sert bir spor olduğunu vurgulayan Din “Kick boks sert bir spor, her zaman idmanlı olmak ve sporun gelişimini takip etmek zorundasın. Çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdim. Şimdi döktüğüm terlerin hakkını almaya gidiyorum. Desteklerini esirgemeyen Kocaali Belediye Başkanı AHMET Acar’a, Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar’a ve başarılarımın mimarı babam Kemal Din’e sonsuz teşekkür ediyorum” dedi. Türkiye Şampiyonu Yavuz Selim Din, şampiyonada 84 kiloda ringe çıkacak.

Önemli hafta
Yavuz Selim’in Sakarya’da değerli bir sporcu olduğunu vurgulayan Antrenör Murat Şahan “Yavuz Selim taekwondocu olmasına rağmen kick boks dalında ilk defa ringe çıktığı dönemde bile Türkiye şampiyonu oldu. Temeli çok sağlam olduğu için ve iyi idman dönemi geçirdi için bu sene de kick boks dalında yüzümüzü güldüreceğine inanıyorum” şeklinde konuştu. Kulüp Başkanı Kemal Din ise “Bu hafta kulübümüz için çok önemli bir hafta. Hem Edirne’de güreş takımımız Kırkpınar yarışlarında madalya için yarışıyor hem de Trabzon’da Türkiye şampiyonluğu için ringe çıkıyoruz. Sporcularımızın her iki dalda da madalya alabilecek kapasitede olduklarına inanıyorum, inşallah güzel haberler ile ilimize döneceklerdir” dedi.

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2013, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER