Dünyamız Çöl, Geleceğimiz Yok Olmasın Bisiklet Turu

Edirne Bisiklet Kulübü'nce, ''Dünyamız Çöl, Geleceğimiz Yok Olmasın'' sloganıyla Edirne’den Ardahan’a düzenlenen 1828 kilometrelik bisiklet turu başladı.

Dünyamız Çöl, Geleceğimiz Yok Olmasın Bisiklet Turu
Edirne Bisiklet Kulübü Derneği'nin 2009-2010 çalışma programı doğrultusunda, tarihi ve güzellikleri koruma, toprağa saygı, küresel ısınmaya hayır ve yaşanabilir bir dünya için ''Dünyamız Çöl, Geleceğimiz Yok Olmasın'' sloganıyla başlatılan bisiklet turunun startını, Atatürk Anıtı önünden Edirne Valisi Mustafa Büyük verdi.

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet ACAR Bisikletçilerimize başarılar diliyorum'' dedi.
Kocaali Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Süleyman MEMİÇOĞLU bisikletçilerle yakından ilgilendi.

İlk konaklamayı 29 Nisanda Zonguldak’ta yapacak olan sporcular, daha sonra 3 Mayıs'ta İnebolu, 8 Mayıs'ta Samsun'da, 13 Mayıs'ta Trabzon'da, 15 Mayıs'ta Sürmene'de, 18 Mayıs'ta Artvin’de konaklayacak.

Bisikletçiler Sadi Çalışkan, Serkan Doruk Tufan, Rahman Karataş ile İbrahim Sülüş Belediye başkanı Ahmet acar a ilgilerinden dolayı teşekkür edererek Kocaali üzerinden yollarına devam ettiler.

26 gün sürecek olan turda sporcular saatte ortalama 25-26 kilometre yol alacak. Sporcular, tur süresince, 18 il sınırından geçecek, 12 il ve 14 ilçede konaklama yapacak, 53 ilçeden de transit geçecek.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında Ardahan’da törenle karşılanacak olan sporcular, Edirne, Çorlu, Büyükçekmece, Şile, Kandıra, Akçakoca, Zonguldak, Bartın, Cide, İnebolu, Ayancık, Sinop, Alaçam, Samsun, Terme, Ordu, Görele, Trabzon, Sürmene, Arhavi, Artvin ve Ardahan yol güzergahını takip edecek.

Ridvan KARA

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2013, 12:36
SIRADAKİ HABER