Eskrim Sporcularından '' Yaşayan Stadyum '' Projesine Tam Not

Yeni Sakarya Stadyum altında yapılan “Yaşayan Stadyum '' projesi kapsamında devam eden inşaat çalışmalarının konukları Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Eskrim branşı sporcuları oldu.

Eskrim Sporcularından  '' Yaşayan Stadyum '' Projesine Tam Not

Kendileri için yapılan alanı ziyaret eden sporcular , hem yapılan salonla ilgili bilgi aldılar hem de kendi fikirlerini sundular.

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ; “ Her branş için çalışmalarımız ayrı ayrı devam ediyor. Çalışmalarımızda mühendislerimizin ve tasarımcılarımızın fikirleri haricinde , hangi branş sporcusunun neye ihtiyacı varsa onu göz önündü bulundurmak için o branşın sporcuları ve antrenörleri ile görüşüyoruz. Örneğin Atletizm pistinde mekanik ve mimari projeler bize ait ama orda ne olması gerektiği neye ihtiyaç duyulduğu ile ilgili tüm planlama antrenörlerimiz tarafından yapıldı. Bugün genç kardeşlerimizin ziyaret ettiği eskrim salonuda aynı şekilde konunun uzmanı antrenörler tarafından planlandı. Salon haricinde bu branş sporcuları için giyinme odası ve duşlar yapıldı. Bu kısım önümüzdeki hafta açılacak ve içerisi sporcularımızın sesleri ile şenlenecek” dedi. 

Toplamda 17 branşa spor salonu tahsis edilmesi düşünülen Yeni Sakartya Stadyum altında her branş sporcularının fikirleri doğrultusunda bir yol haritası oluşturuluyor. Yol haritasından sonra salon planlaması ise Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü mühendisleri tarafından yapılıyor. Salonların yapımı ile eş zamanlı olarak havalandırma, aydınlatma ve güvenlik gibi ihtiyaçlarda karşılanıyor.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER