Genç Sporcunun Dünya Rekoru Sevinci

Doğa Koleji Sakarya Kampüsü 8. sınıf öğrencisi Millî Sporcu Ada Zehra Anlatıcı, İtalya’nın Ferrara şehrinde düzenlenen

Genç Sporcunun Dünya Rekoru Sevinci

“SUDS Open EuroTrigames Avrupa Yüzme Şampiyonası” nda kazandığı derecelerle “4 Dünya Rekoru” kırarak büyük bir başarı elde etti ve ülkesine gururu yaşattı. 

Sakarya’ nın Gururu
Sporu akademik gelişimin bir parçası olarak görmesinin yanında yaşam şekline dönüştüren Millî Sporcu,  50 m ve 100 m kurbağalama stillerinde 2 gümüş madalya alarak Avrupa 2.liği, 50 m serbest ve 100 m sırtüstü stillerinde 2 bronz madalya alarak Avrupa 3.lüğü almaya hak kazandı. Bu başarıların devamında 50-100 m kurbağalama, 100 m serbest, 16 yaş altı 200 m kurbağalama stillerinde ise açık yaş olmak üzere “4 Dünya Rekoru” kırarak başarısını taçlandırdı.

Hayalin Gerçeğe Dönme Yolculuğu
Millî Sporcu Ada Zehra Anlatıcı, SUDS EuroTrigames Avrupa Yüzme Şampiyonası’na bireysel antrenörünün eşliğinde zorlu salgın süreci dahil olmak üzere iki yıl süreyle yoğun bir şekilde çalıştığını, haftanın yedi günü havuz ve kara antrenmanı yaparak hazırlandığını, azimle hedefine ilerleyerek zafere ulaştığını, belirtti. Hayalin gerçeğe dönüşmesinin mutluluğunu ve gururunu yaşayan Anlatıcı, mücadelesine güç katan ailesine, kendisine sonsuz güvenen antrenörüne, desteğini esirgeyemeyen Doğa Koleji Sakarya Kampüsüne, öğretmenlerine ve arkadaşlarına teşekkür etti.

 Millî Sporcu Ada Zehra Anlatıcı’ ya Teşekkürler
Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş,  önceki yıllarda kazandığı başarılara başarı katan, zorlu salgın şartlarına rağmen belirlediği hedefi gerçekleştirmekten vazgeçmeyen ve ülkesine 4 Dünya Rekoru hediye eden Millî Sporcu Ada Zehra Anlatıcı ile gurur duyduğunu, belirtti.
Bakırtaş, başarının tesadüf olmadığını dile getirerek haftanın yedi günü büyük bir azim ve istekle çalışan Ada Zehra Anlatıcı’ yı, onu özveriyle çalıştıran antrenörünü, kendisine inanmaktan vazgeçmeyen ailesini ve Doğa Koleji Sakarya Kampüsünü tebrik etti ve “Sporu akademik başarının bir parçası olarak görüp bunu yaşam tarzına dönüştürmeyi ilke edinerek yeteneğini yönetme gücünü herkese gösterdin, yolun açık başarılarının daim olsun.” dedi.

Nagihan DELİGÖZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER