Kareteciler Olimpiyat yolunda

Karate Federasyonu Başkan Yardımcısı Meydan Kobaş'ın Kafile Başkanlığında Türk Karate Milli Takımı Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası'na katılmak için Sırbistan/ Belgrad'a gitti.

Kareteciler Olimpiyat yolunda

Sakarya Büyükşehir Belediyespor Kulübü Sporcusu Şeyda Burucu'nun da bulunduğu kafilede Uğur Kobaş’da Avrupa Hakem Kurulu Üyesi olarak Avrupa Şampiyonası’nda yer aldı. Sakarya ve Türkiye’yi temsil edecek olan Karate Federasyonu Başkan Yardımcısı Meydan Kobaş, Avrupa Hakem Kurulu Üyesi Uğur Kobaş ve sporcu olarak derece arayacak isim Şeyda Burucu, Türk Bayrağını dalgalandırmak için Tatami’de ter dökecek.kocaali

Olimpiyatların provası olacak
Avrupa Şampiyonası aynı zamanda 2020 de ilk defa olimpiyatlara katılacak olan Karate sporcularının puanlamasına da katkı sağlayacak. Olimpiyatlara hazırlık ve prova niteliğinde olacak Avrupa Şampiyonasında elde edilecek dereceler de puanlama için çok önem taşıyor. Meydan Kobaş yaptığı değerlendirme de şu açıklamalara yer verdi. Kobaş; “Olimpiyat yolunda yapılan hazırlıklar son hızıyla devam ederken İlimiz ve ülkemiz bu yarıştan da zaferle çıkacaktır. Hazırlıklarımız olimpiyat şampiyonluğu içindir. Allah sporcularımızın yar ve yardımcısı olsun. Hakemlerimizde bu büyük organizasyonda görev yapacaklardır” dedi.
 

Güven HASBAŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER