Kırkpınar heyecanı başladı

Halk Eğitim Merkezi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ve minder güreşleri sezonunu başarılı bir şekilde tamamlayan Kocaali Güreş Takımı, 653. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesi hazırlıklarını sürdürüyor.

Kırkpınar heyecanı başladı
Sürdürmek istiyoruz
Kocaali Halk Eğitim Merkez bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Kocaali Güreş Takımı Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne hazırlanıyor. Minder güreşleri sezonunu, geçtiğimiz ay sona eren 17-18 yaş Okullararası Grekoromen Güreş Şampiyonası’nda Osman Hazar’ın elde ettiği Türkiye üçüncülüğü ile noktalayan Aziz Erdoğan’ın öğrencileri Kırkpınar’dan da derece ile dönmeyi hedefliyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Güreş Antrenörü Aziz Erdoğan geride kalan süreçte başarılı bir sezon geçirdiklerini ve aynı başarıyı Kırkpınar’da da sürdürmek istediklerini söyledi.

Moralli gidiyoruz
Kocaali Güreş Takımı Antrenörü Aziz Erdoğan konu ile ilgili açıklamasında bu yıl 653. Kez düzenlenecek olan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nden derece ile dönmeyi arzuladıklarını vurguladı. Başarılı bir sezon geçirdiklerini ifade eden Erdoğan “Bu yıl çok iyi bir sezon geçirdik. Son olarak Aksaray’da düzenlenen okullararası şampiyonadan Türkiye üçüncülüğü ile döndük ve büyük bir moral kazandık. Motivasyonumuzu hiç bozmadan gözümüzü Kırkpınar’a çevirdi. Bu yıl en az 7 sporcu ile katılacağız. Hazırlıklarımızı aynı disiplinle sürdürüyoruz. Sporcularımızın her biri kilolarında iddialı. Geçtiğimiz yıllara göre daha büyük başarılara imza atmayı hedefliyoruz” dedi. 

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2014, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER