Kocaali Stadı’na jet Hızıyla Bakım

Gazetemizde gündeme getirdiğimiz Kocaali Şehir Stadı’nın Bölgesel Amatör Lig müsabakalarına açılabileceği haberinin ardından yeni bir gelişme daha yaşandı.

Kocaali Stadı’na jet Hızıyla Bakım
Hafta içi Kocaali’ye gelen ASKF Başkanı Hüseyin Kama ve beraberindeki heyet, statta tespit çalışması yaptı. Kocaali Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü jet bakım için kolları sıvadı.

Tespit çalışması yapıldı
Kocaalispor yönetiminin talebi üzerine, Kocaali Şehir Stadı’nın Bölgesel Amatör Lig müsabakalarına açılması ve Kocaalispor’un iç saha maçlarının ilçede oynanması ile ilgili son gelişme geçtiğimiz hafta içi yaşandı. Kocaalispor yönetiminin talebi üzerine ilçeye gelen Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Hüseyin Kama, beraberindeki heyetle birlikte Kocaali Şehir Stadı’nda tespit çalışması yaptı. Kocaali Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Ekşi, Esnaf Odası Başkanı Ali Yılmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Coşkun, Kocaalispor Başkan Yardımcısı İrfan Sarımehmetoğlu, yönetim kurulu üyeleri ve beraberindeki heyetle birlikte incelemelerde bulunan Hüseyin Kama, Kocaali Şehir Stadı’nın birkaç düzenleme ile Bölgesel Amatör Lig müsabakalarına açılabileceğini söyledi. Zaman kısıtlılığına da vurgu yapan Başkan Kama “Bölgesel Amatör Lig müsabakası oynanacak futbol sahaları bu hafta içinde denetlenecek ve hazırlanan raporlar aynı gün Türkiye Futbol Federasyonu’na teslim edilecek. Dolayısı Kocaali Stadı için tespit ettiğimiz eksiklikler birkaç gün içerisinde giderilmeli ve denetleme öncesi saha hazır hale getirilmeli” dedi.

Yapılacak işler
Kocaali Şehir Stadı’nda yapılan incelemenin ardından Bölgesel Amatör Lig müsabakalarının oynanabilmesi için;
1) Umumi kullanım alanlarının hijyen ve bakımlarının yapılması,
2) Sahayı çevreleyen koruma tellerinin gerdirilerek hasarlı bölgelerin onarılması,
3) Tribünün ve şeref tribününün ev sahibi ve konuk ekip şeklinde birbirinden ayırılması,
4) Tribün koltuklarının sökülemeyen bağlantılar kullanılarak sabitlenmesi,
5) Yedek oyuncu kulübesi olarak kullanılmak üzere en az 12 kişilik 2 adet plastik kulübe temin edilmesi,
6) Tribün tarafında olan yedek kulübelerinin sökülerek, yeni kulübelerin diğer tarafa konuşlandırılması,
7) Stat çevresinde çim biçme ve tırpanlama gibi fiziki çalışmaları yapılması,
8) Tesis içerisinde bulunan soyunma odaları gibi kullanım alanlarının bakımı yapılarak, şofben, batarya ve tesisat eksiklerinin giderilmesi,
9) Bölgesel Amatör Lig Statüsü gereğince bulundurulması mecburi olan beş adet bayrak direğinin temin edilmesi kararlaştırıldı. Eksiklerin giderilmesi için çalışmalar aynı gün başlatıldı.

El birliği ile çalışıyoruz
Konu ile ilgili açıklama yapan Kocaali Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Ekşi, Kocaali Şehir Stadı’ndaki eksiklerin kararlaştırılan süre içerisinde giderileceğini söyledi. Yakup Ekşi “Kocaalispor yönetiminin talebi üzerine, Kocaali Stadı’nın Bölgesel Amatör Lig müsabakalarına uygun hale getirilmesi için çalışma başladı. Heyet olarak incelememizi yaptık ve eksiklerimizi tespit ettik. Aynı gün itibari ile çalışmaya başladık. Önümüzde çok kısa bir süre var ancak bu bir engel değil. Denetleme öncesi stadımızı uygun hale getireceğiz. Bunun için el birliği ile çalışıyoruz” dedi.

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2013, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER