Kocaalispor’dan milli takıma

Türkiye Futbol Federasyonu ile Ülker tarafından düzenlenen Futbol Köyleri sekizinci yılda kapılarını çocuklara açtı.

Kocaalispor’dan milli takıma
Riva’da düzenlenen törende Kocaali’den İzzet Hakan Altuntaş’ta kamp seçmelerine katıldı. Altuntaş performansı ile göz doldurarak 1 Eylül’de başlayacak olan kampa davet edildi.

Büyük açılış
Türkiye Futbol Federasyonu ve Ülker’in iş birliği ile bu yıl sekizincisi düzenlene Futbol Köyleri seçme ve açılışı geçtiğimiz hafta içi Riva Tesislerinde gerçekleşti. Törene Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in katılımıyla Milli Takım'ın Riva'daki yeni tesislerinde yapıldı. Bugüne kadar 4 bin yetenekli çocuğun hayallerinin peşinde top koşturduğu Futbol Köyleri, bu yıl 3 kız ve 7 erkek kampı olmak üzere 400 çocuğu ağırlayacak. 

Milli takım 
Program kapsamında düzenlenen seçmelere Kocaalispor alt yapısında yetişen İzzet Hakan Altuntaş’ta katıldı. Altuntaş performansı ile göz doldurarak 1 Eylül’de Sapanca Kırkpınar’da başlayacak olan kampa davet edildi. Yaklaşık 2 hafta sürecek olan kampta yaş gruplarına uygun sportif eğitimlerin yanı sıra satranç, dama, ilkyardım, kursları gibi sosyal aktiviteler de düzenleniyor. Ayrıca kamplarda iyi performans sergileyen gençler için milli takıma katılma yolu açılıyor.   

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2014, 18:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER