Kocaali’ye Taekwondo dopingi

Kocaali Halk Eğitim Merkezi ve Kocaali Taekwondo Spor Kulübü Kocaali’de yeni bir spor kursu düzenlemeye hazırlanıyor. Konu ile ilgili çalışmalar başladı.

Kocaali’ye Taekwondo dopingi
Kayıtlar başladı
Kocaali Halk Eğitim Merkezi ve Kocaali Taekwondo Spor Kulübü işbirliğince Kocaali’de 8-15 yaş arası ortaokul çağındaki öğrencilere yönelik düzenlenmesi planlanan Taekwondo Kursu için çalışmalar devam ediyor. Bilecik’in Bozüyük ilçesinde uzun yıllar Taekwondo Antrenörlüğü yapan ve emekli olmasının ardından ilçeye dönen Metin Balcı tarafından verilecek olan Taekwondo kursu için çalışmalar devam ediyor. Hafta içi ortaöğretim kurumlarını ziyaret ederek öğrencileri bilgilendiren Kulüp Başkanı Kemal Din, konuya ilişkin açıklamasında yaklaşık 20 kişilik öğrenci grubu ile ilk kurs çalışmansın bu hafta içi Kocaali Kapalı Spor Salonu’nda yapılacağını ve kursiyer kayıtlarının süresiz olarak devam ettiğini belirtti.

Kurs sayısını artırabiliriz
Konu ile ilgili açıklama yapan Kocaali Taekwondo Spor Kulübü Başkanı Kemal Din “Halk Eğitim Merkezimizin öncülüğü kulübümüzün de desteği ile spora önem veren genç kardeşlerimize yönelik Taekwondo Kursu düzenlemeye hazırlanıyoruz. Şu an yaklaşık 20 öğrenci kardeşimizin katılımı ile kapalı spor salonunda çalışmalarımıza başlıyoruz. Ayrıca okullarımıza giderek, öğretmenlerimizin nezaretinde öğrencilerimizle bizzat görüştük ve kendilerini ve ailelerini davet ettik. Bu çalışmamız devam edecek. Bunun yanı sıra kurs talebinin yoğun olduğu ve yönetim tarafından uygun görülen okullarda da kurs düzenleyebileceğiz” dedi.

Neden daha fazla olmasın
Başkan Din açıklamasını “İlçemiz özellikle son yıllarda, futbol, güreş ve mücadele sporları konusunda ciddi mesafeler kaydetti ve ülke çapında başarılara imza attık, atamaya devam ediyoruz. Şu an Taekwondo turnuvalarına en fazla 4 ya da 5 sporcu ile katılıyoruz. Diyorum ki neden bu sayı daha fazla olmasın. Neden 15-20 sporcu ile katılıp başarı şansımızı daha fazla zorlamayalım. Biz kulüp olarak Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği yaparak ilçemizin Taekwondo konusunda daha fazla söz sahibi olması için gereken adımı attık ve genç kardeşlerimize yönelik kurs düzenledik. Kendilerinden ve ailelerinden hassasiyet bekliyoruz. Kayıt sürecinde ise herhangi bir kısıtlama yapmadık. İsteyen istediği zaman bizimle irtibata geçip kayıt yaptırabilir. İnanıyorum ki bu gün, sadece spor olsun diye düşünerek kursumuza gelip eğitim alan çocuklarımızın arasından ileride il şampiyonları, bölge şampiyonları belki de Türkiye Şampiyonları çıkacak” dedi. 

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2013, 09:21
SIRADAKİ HABER