Kupada sürprize imza atmak istiyoruz

Türkiye Kupası’nda oynanacak TOFAŞ mücadelesi öncesi açıklamalarda bulunan Selçuk Ernak, “Ligdeki ilk senemizde turnuvaya katılma hakkı elde ettiğimiz için sevinçli ve gururluyuz.

Kupada sürprize imza atmak istiyoruz

Mutlaka bunun tadını çıkartacağız. TOFAŞ maçında da sürpriz bir sonuç çıkartıp yolumuza devam etmek istiyoruz. Seyircimiz İstanbul’da bizim yanımızda olursa Türkiye Kupası maceramız çok daha keyifli bir hal alır” dedi. kocaali

Sakarya Büyükşehir Basketbol Takımı, Türkiye Kupası’nda karşılaşacağı TOFAŞ maçının hazırlıklarını sürdürüyor. Sakarya Spor Salonu’nda maç öncesi açıklamalarda bulunan tecrübeli antrenör Selçuk Ernak, zorlu karşılaşma için taraftarları İstanbul’a davet etti.

Stratejimize bağlı kaldık
Selçuk Ernak, “Taraftarlarımız Yeşil Giresun maçında bize çok büyük destek oldu. Yeşilgiresun takımı alt sıralardan kurtulma mücadelesi verdiği için çok tehlikeli bir maç ve rakip olacağını düşünüyorduk. Çok hızlı ve skorer oyuncuları var. Bizi kendi düzenimizin dışına çıkartabiliyorlar. Ama maçın başında çok kararlı ve stratejimize bağlı kalarak oynadığımız için maçın sonuna kadar büyük bir tehlike yaşamadık diyebilirim” dedi.

Sürpriz bir sonuç çıkartmak istiyoruz
Türkiye Kupası maçlarında taraftarları İstanbul’a davet eden Koç Ernak, “Türkiye Kupası son 8’i çok keyifli bir turnuva olur. Her zaman sürprizlere açık bir turnuvadır. Biz ligdeki ilk senemizde bu turnuvaya katılma hakkı elde ettiğimiz için sevinçli ve gururluyuz. Mutlaka bunun tadını çıkartacağız. Bütün gücümüzle de TOFAŞ maçına hazırlanıp o maçtan sürpriz bir sonuç çıkartıp yolumuza devam etmek istiyoruz. Seyircimiz İstanbul’da da bizim yanımızda olursa Türkiye Kupası maceramız çok daha keyifli bir hal alır” ifadelerini kullandı. 

Yıllardır bu takımda gibiler
Yeni transferlerin uyumu hakkında açıklamalarda bulunan Koç Ernak, “Yeni transferlerimiz takıma beklediğimden daha çabuk uyum sağladılar. Ersin zaten çok uzun yıllar ülkemizde oynamış üst düzey ve tecrübeli bir oyuncu. Birkaç gün içerisinde sanki yıllardır bu takımda oynuyormuş gibi kaynaştı takımla. Gian Clavell’den uyum süreci ile alakalı ne bekleyeceğimizi bilmiyorduk. Fakat o da özellikle takımdaşlık ve bugüne kadar yapmış olduğumuz şeyleri öğrenme açısından çok çabuk mesafe kat etti. İkisinin de takımımız için sezonun geri kalan kısmında çok başarılı olacağına inanıyorum” diye konuştu.
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER