Okçuluk özgüveni arttırır

Büyükşehir Belediyesi Macera Park’ta yaz kursları devam ediyor. Okçuluk branşında öğrencilerle buluşan eğitmen Melih Feyzioğlu, “Çocukların gelişim evresinde oldukça önemli bir yere sahip olan okçuluk, dengeyi, motivasyonu, özgüveni arttırır ve ciğerleri geliştirir” dedi.

Okçuluk özgüveni arttırır

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı’nda 7-14 yaş arası öğrencilerin katıldığı yaz kursları tüm hızıyla sürüyor. 9 farklı branşta derslerin devam ettiğini belirten Macera Park Sorumlusu Akın Sayıl, “Macera Park’ta öğrencilerimiz yaz dönemini öğrenerek ve eğlenerek geçiriyor. Macera Park gençlerimize birçok dalda kendilerini geliştirme fırsatı sunuyor ” diye konuştu. kocaali

Özgüven ve denge sporu 
Yaz kursu branşlarında yer alan okçuluk dersi hakkında bilgilendirmelerde bulunan eğitmen Melih Feyzioğlu, “Türk tarihimizde önemli bir yere sahip olan okçuluk zor bir spordur. Çocukların gelişim evresinde oldukça önemli bir yere sahip olan okçuluk, dengeyi, motivasyonu, özgüveni arttırır ve ciğerleri geliştirir. Gelişim çağında bu spora başlandığında çocuklarımızın daha uzun boylu olduğunu görmekteyiz. Genç yaştaki arkadaşlarımızın böyle güzel spor dallarıyla buluşturulması çok önemli” ifadelerini kullandı.
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

SIRADAKİ HABER