Sakarya Boksunun Yüzakları 

24 Temmuz 3 Ağustos tarihinde Kırıkkale'de yapılan Türkiye Yıldızlar Boks Şampiyona 3 Sporcusuyla katılan Sakarya Boksunun Gururu Milli Takım Boks Antrenörü Muhammet Ali Keskin, kendisinden beklenilenleri boşa çıkarmadı ve Sakarya boksunun Gururu olmaya devam etti.

Sakarya Boksunun Yüzakları 

81 İlden yaklaşık Bin sporcunun katılım gösterdiği Şampiyonadan 2 ikincilik ve 1 üçüncülük ile dönen Sakarya’mızın Duayen Antrenörü Muhammet Ali Keskin Sakarya Boksunun Gururu olmaya devam ediyor…

Başta Sakarya Gençlik ve spor İl Müdürü Nevzat İnanç Olmak üzere, Sakarya Büyükşehir Spor Daire Başkanlığı, Adapazarı Belediye Başkanlığı ve spor camiası tarafından tebrik edilen Ünlü Boks Antrenörü Muhammet Ali Keskin Şampiyona hakkında kısa bir değerlendirme yaptı.

Sakarya Boksunun Gururu Milli Takım Boks Antrenörü Keskin yapmış olduğu değerlendirmede; “Sporcularımın başarısı Öncelikle Sakarya Boksunun ve genelde ise Türk Boksunun başarısıdır. Sporcularımızın kazanmış olduğu başarılarda biz Antrenörlerin başarısı ve imzası olsa da asıl başarı, çıkmış olduğumuz bu zorlu yolculukta bizleri yalnız bırakmayan başta sporcularımızın Ailelerinin, spor İl Müdürlüğümüzün, Büyükşehir Spor daire Başkanlığımızın, Özelde ise Sporcularıma Maddi ve manevi desteğini hiç esirgemeyen Adapazarı Belediye Başkanlığımızın ve Tüm Boks severlerin Başarısıdır.” 

Keskin açıklamasına şöyle devam etti; “her ne kadar da Şampiyonaya kendi kulübümüz adına katılmış olsak da, Sakarya spor ve Boks camiasının bizden beklentilerini bildiğimizden dolayı, 3 sporcumla birlikte vermiş olduğumuz mücadelede 2 ikincilik ve 1 üçüncülük elde ederek Sakarya Boksunun zirvedeki yerini bir adım daha ileriye taşıdık. Son yıllarda almış olduğumuz dereceler ile Sakarya Boksunu Türk Boksunun zirvesine çıkarmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu haklı gururu bizlere yaşatan Sakarya Boksunun Altın Yumruğu Enes Uysal’ı, Demir yumruğu Muhammet Ömer Serin’i ve Soy ismi gibi Bozkurt olan kızımız Elif Bozkurt’u ve Sakarya Büyükşehir Adına katılıp 3. Üncülük elde eden Ali Beyaztaş’ı tebrik ediyorum.”
Duayen Boks Antrenör Muhammet Ali Keskin Açıklamasının sonunda; “Başta kurumlarımız olmak üzere Sakarya Spor ve Boks severlerin desteği devam ettiği müddetçe, Sakarya’mızı Türk Boksunu merkezi yapacağımıza inancım tamdır.” dedi 

 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER