Sakarya U21 yaş altı Türkiye Karate şampiyonası sona erdi

Türkiye Karate Federasyonu tarafından Sakarya-Ferizli ilçesinde düzenlenen Sakarya Ümit Genç ve U21 yaş altı Türkiye Karate Şampiyonası İl seçmeleri ve il içi karate turnuvası sona erdi.

Sakarya U21 yaş altı Türkiye Karate şampiyonası sona erdi

Ferizli Belediyesi, Türkiye Karate Federasyonu, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Ferizli Salon Sporları Kulübü’nün katkılarıyla Ferizli Kapalı Spor Salonu’nda 5 Mart Cumartesi günü yapılan ve ilçelerden yaklaşık 400 sporcunun katıldığı turnuvada sporcular Türkiye şampiyonasına katılabilmek için kıyasıya yarıştı. Sakarya’dan 12 spor kulübünün katıldığı turnuvada 30 hakem görev yaparken, 20 antrenör ise takımlarının başında yer aldı.

Tamamlanan turnuvada dereceye giren sporcuların yer alacağı milli takım seçmeleri, Türkiye Karate Federasyonu tarafından belirlenecek ileri bir tarihte gerçekleştirilecek.

Turnuvanın açılış konuşmasını gerçekleştiren Ferizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Serkan Aydön, sporculara başarı dileyerek karate sporuna gösterdikleri ilgi nedeniyle velilere teşekkür etti. 

Madalya töreninde konuşan ve sözlerine katılımcılara teşekkür ederek başlayan Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, sporculara başarı diledi. Başkan Gündoğdu “yaklaşık 400 sporcumuz, Türkiye Şampiyonasına katılabilmek için bugün burada kıyasıya mücadele ettiler. Turnuvanın bir kaybedeni birde kaybetmeyeni var elbette. Fakat kaybeden sporcularımız üzülmesin. Zira kazanma hedefi için bir adım daha olgunlaştılar. Kazanan arkadaşlarımızı ayrıca tebrik ediyorum. Zirvede kalmanın daha sıkı çalışma gerektirdiğini asla unutmasınlar. İnşallah daha çok çalışıp daha yüksek basamaklara tırmanacaklar. Bizleri il şampiyonalarında en güzel şekilde temsil edeceklerine inanıyorum. Gençlerimizi spora teşvik eden kıymetli ailelerimize, gelişimlerini sağlayan Türkiye Karate Federasyonu'muza, emeği geçen kulüplerimize, antrenörlerimize ve kıymetli kulüp temsilcilerimize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Turnuva sonunda dereceye giren sporculara protokol tarafından madalyaları verildi.

Madalya törenine, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Ferizli İlçe Emniyet Amiri Vekili Arif Akyüz, Ferizli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Serkan Aydön, Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç, Avrupa-Dünya Türkiye Merkez Hakem Kurulu Üyesi ve Olimpiyat Hakemi Uğur Kobaş katıldı.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER