Sakarya’li Sporcular Hirvatistan’da fark yaratti

Uluslararası Zagreb Yarışları (Croatia Open), 9-10 Nisan tarihlerinde Hırvatistan'ın Zagreb kentinde yapıldı.

Sakarya’li Sporcular Hirvatistan’da fark yaratti

1984 yılından bu yana düzenli olarak gerçekleştirilen Uluslararası Zagreb Yarışları (Croatia Open), 9-10 Nisan tarihlerinde Hırvatistan'ın Zagreb kentinde yapıldı. Türkiye Genç ve Yıldız Kürek Milli Takımları, Zagreb'teki ise yarışlarda 12 sporcu ile mücadele etti.
Bu yıl 38.'si düzenlenen yarışlarda Türkiye Kürek Milli Takımı, toplam 12 sporcu ile genç ve yıldız kategorilerinde on dört farklı yarışa çıktı. Kürek Milli Takımı Baş Antrenörü Nebojsa İlic ve Milli Takım Antrenörleri Tarık Saytan, Gökhan Dalgıç, Sühely Yılmaz ve Taner Demir'in öncülüğünde yarışlara katılan sporcular ve yarıştıkları kategoriler ise şu şekilde.
Yıldız Kadınlar:
Tek çifte - Derensu Kutluata
İki çifte - Damla Sungunapa - Merve Yeşilmen
Yıldız Erkekler:
Tek çifte - Mehmet Emin Sarıoğlu
Tek çifte - Enes Akdaş
İki tek - Yasin Şen - Eren Akbaş
İki çifte - Enes Akdaş - Mehmet Emin Sarıoğlu
Genç Kadınlar:
Tek çifte - Derensu Kutluata

Sakarya ve Türkiye’yi temsilen Sakarya’lı Milli Takım antrenörlerimiz  Tarık Saytan ve Süheyl Yılmaz’ın da Milli takımda yer aldığı müsabakada, TOHM Sakarya Sporcularımızdan Yasin Şen - Eren Akbaş Yıldız Erkeklerde  2- Altın Madalya, Genç Erkeklerde de 4- Altın Madalya kazanarak Sakarya’mızı ve Türkiye’yi gururlandılar. 

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü TOHM Koordinatörü Feyzullah Köstereli “ Bu başarılı sonuçlar da desteklerini bizlerden esirgemeyen Sayın il müdürümüz Arif Özsoy'a ve Spor Şube Müdürümüz Özgür Aygün'e teşekkür ediyor sporcu ve antrenörlerimizi tebrik ediyorum.” Açıklamalarını yaptı.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER