Şampiyonluğa doymuyorlar

Halk Eğitim Merkezi desteği ile ilçe adına katıldıkları her turnuvada derece alarak başarıdan başarıya koşan Kocaali Güreş Takımı geçtiğimiz hafta Adapazarı’nda gerçekleşen Kulüpler Arası Yıldızlar ve Büyükler Sakarya Güreş İl Şampiyonası’nı da boş geçmedi.

Şampiyonluğa doymuyorlar
Serbest stilde 5 sporcu ile minderde boy gösteren Aziz Erdoğan’ın öğrencileri kilolarında il şampiyonu olarak bölge şampiyonasında Sakarya’y ı temsil etme hakkı kazandı. Yıldızlar Kategorisi 58 Kg.’da Mücahit Kaya, 68 Kg.’da Burak Erdoğan, 73 Kg.da Erdoğan Koto ve Büyükler Kategorisi 73 Kg.’da İsmail Serdar ve 85 Kg.’da Rahmi Balcıoğlu kilolarında Sakarya İl Şampiyonu oldu. Mücahit Kaya, Burak Erdoğan ve Erdoğan Koto 7 Mart 2015 tarihinde Düzce’de gerçekleşecek Olan Yıldızlar Güreş Marmara Bölge Şampiyonası’nda Sakarya’yı temsil etmek için mindere çıkacak.

İsmail Serdar ve Rahmi Balcıoğlu’nun Sakarya’yı temsilen katılacağı Büyükler Güreş Marmara Bölge Şampiyonası’nın yeri ve tarihi ise Türkiye Güreş Federasyonu tarafından ilerleyen günlerde açıklanacak. Konu ile ilgili açıklama yapan Kocaali Güreş Takımı Antrenörü Aziz Erdoğan sporcuların iki farklı kulvarda mücadele ettiklerini söyledi.

Erdoğan “Bilindiği gibi geçtiğimiz ay okullar arası turnuvaya katılarak ilimizi temsil ete hakkı kazanmıştık. Şimdi de kulüpler arası turnuvaya katılan 5 sporcumuzun tamamı kilolarında il şampiyonu olarak ilimizi temsil etme hakkı kazandı. Şu an için hem okullar arası hem de kulüpler arası olmak üzere iki farklı kulvarda bölge şampiyonalarına adımızı yazdırdık. Sporcularımızın başarılarını sürdürerek bölge şampiyonası ve Türkiye Şampiyonası’nda da ilçemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyoruz” dedi.

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2015, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER