Sapanca Gölü’nde kürekler şampiyonluk için çekiliyor

Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonuyla Sapanca Gölü’nde başlayan Türkiye Büyükler Kupası kapsamında aralarında

Sapanca Gölü’nde kürekler şampiyonluk için çekiliyor

Fenerbahçe, Galatasaray ve büyük takımların yer aldığı 15 kulüpten 100’e yakın sporcu, şampiyonluk için kürek çekmeye başladı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, sportif faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor. ‘Spor şehri’ sloganıyla projelerine ve ev sahipliği yaptığı organizasyonlara her gün bir yenisini ekleyen Büyükşehir, kürek heyecanı için de tüm hazırlıkları yaptı. Türkiye Büyükler Kupası yarışları için Sapanca Gölü kenarında organizasyon tamamlandı ve heyecan başladı. Sapanca Kırkpınar Kürek Tesisleri’nde her kategoride gerçekleştirilecek olan kupa yarışlarına bugün itibariyle start verildi.

15 kulüpten 100’e yakın lisanslı sporcu
Aralarında Fenerbahçe, Galatasaray, Şişecam Çayırova, İzmit Sümerspor gibi takımların yer aldığı 15 kulüpten toplamda 100’e yakın lisanslı sporcu şampiyonluk için kürek çekmeye başladı. Bugün parkurda eleme yarışları gerçekleştirilirken 24 Mart Perşembe günü U23 finalleri, 25 Mart Cuma günü ise büyük erkek-kadınların final yarışları yapılacak. Kupa yarışları 26-27 Mart’ta ise (hafta sonu) ‘master erkek-kadınlar ve deniz küreği’ yarışlarıyla son bulacak. Tüm kategorilerde kazanan isimler ise yarışların tamamlanmasıyla belli olacak. 

“Tüm sporseverleri Kırkpınar’a bekliyoruz”
Büyükşehir’den yapılan açıklamada, “Türkiye Kürek Federasyonu’nu tarafından gerçekleştirilen kupa için tüm hazırlıklarımızı yaptık ve ülke genelinde başarı elde etmiş sporcularımız parkurda yerini almaya başladı. Bu büyük heyecana ortak olmak isteyen tüm sporseverlerimizi bugünden itibaren Kırkpınar’daki tesise bekliyoruz. Spor dostu Sakarya’da heyecanımız farklı yarış ve müsabakalarla devam edecek” denildi. 

 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER