Sultanlar dolu dizgin 

Sakarya Voleybol Spor Kulübü, namağlup liderlik ünvanı ile gittiği Bursa Nova Gençlik deplasmanından 3-0'lık galibiyetle seriyi 13'e çıkartarak ulaşılması zor bir rekora imza attı 

Sultanlar dolu dizgin 

Ligde kasırga gibi esen 12'de 12 galibiyetle namağlup lider olarak Bursa Nova Gençlik deplasmanına giden Sakarya Voleybol Spor Kulübü seriyi 13'e çıkartarak tüm dikkatleri üzerine çekti. Maçın başından sonuna kadar üstün oynayan Sultanlar ilk seti 25-18, ikinci seti 25-16, ve son seti de 25-21, alıp maçı 3-0 kazanmasını bildi. Böylelikle 13. maçında 13 galibiyet elde ederek ulaşılması zor bir rekora imza atan Sakarya Voleybol Spor Kulübü ünvanı ve liderliğini koruyarak evine döndü. 

Sakarya Voleybol Spor Kulübü Başkanı Ömer Bektaş maç sonunda sporcuları tek tek tebrik ederek, yakalanan başarının şehrin tüm sportif branşlar için kenetlenmesinde önemli yeri vardır. Maç öncesinde sabah yola Pamukova Belediye Başkanımız Güven Övün'un misafiri olarak çıktık. Bizleri ağırlamasından son derece mutlu olduk. Kendisine teşekkür ederim. Ayrıca Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'ye destekleri için çok şey borçluyuz. Kulüp olarak galibiyeti Şehrimize hediye ediyoruz" dedi. 

Başarılı teknik adam İdris Demir, muhteşem bir galibiyet serisi yakaladıklarını, 1. lig hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlediklerini ifade ederek "ilk etap play-off grubuna namağlup gitmek istiyoruz. Şuan favori gösterilsek de aynı disiplin ve çalışmayla İkinci seri play-off'lara da namağlup gitmeyi hedefliyoruz. Biz her maça ayrı motivasyon ile giriyoruz. Bugün de Bursa'da kazandık. Şehrin destekleriyle 1.lige çıkacağımıza takım olarak inandık" şeklinde konuştu.

Levent CANDAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER