Türkiye Şampiyonası Nefesleri Kesiyor

İlimizde düzenlenen Türkiye Kulüplerarası Takım Karate Şampiyonasında 50 ilden , 488 kulüpten 1850 sporcu başarı arıyor.  

Türkiye Şampiyonası Nefesleri Kesiyor

Müsabakada İlimizden Uluslararası Lisanslı Hakem  olarak Uğur Kobaş, Sevgi Çakmak, Şahin Damar ve Nihal Fidan olmak üzere toplam 56 hakem görev yapıyor. 5 Tatamide yapılan müsabakalar öncesinde , teknik toplantı, kura çekimi ve hakem bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Minik, yıldız, ümit, genç ve büyük. 
Serdivan Spor Salonunda yapılan müsabakalarında Minikler 8- 9 ve 10-11 yaş erkek- bayan takım kata, Minikler 10-11 yaş erkek takım kata ve Yıldız Bayan-erkek  Takım Kata Elemeleri , Ümit genç bayan- erkek takım kata eleme müsabakalarının ardından 28 Ağustos 2020 Cuma günü açılış seremonisi ve gösteriler yapıldı.

Saygı Duruşu 
Açılış Seremonisi öncesinde Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz adına saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Ardından da Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce , kısa bir konuşa yaparak, tüm sporcu , antrenör , hakem ve görevlilere başarılar diledi. 

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan , Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, Sakarya Uygulamaları Bilimler Fakültesi Rektörü Mehmet Sarıbıyık, Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cevat Ekşi, Sakarya ASKF Başkanı Yaşar Zımba, Sakarya Gençlik Hizmetleri  ve Spor Dairesi Başkanı İlhan Şerif Aykaç,  Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, Türkiye Karate Federasyonu As Başkanı Meydan Kobaş, Serdivan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Şükrü Özkan, SUBÜ Yön. Blm. Başkanı Prof. Dr. Hakan Kolayiş, Büyükşehir Bld. Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin ve diğer görevliler şampiyonanın ikinci gün müsabakalarını yakından takip ettiler.

Ödül Verdiler
Türkiye Karate Federasyonu Başkanı tarafından Esat Delihasan tarafından karate sporuna destek ve katkılarından dolayı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, Sakarya Uygulamaları Bilimler Fakültesi Rektörü Mehmet Sarıbıyık, Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cevat Ekşi, Sakarya ASKF Başkanı Yaşar Zımba’ya teşekkür belgesi ve çeşitli hediyeler takdim etti.  Final müsabakaların ardından protokol üyeleri,   derece yapan sporculara madalyalarını takdim ettiler. 
29 Ağustos 2020 Cumartesi günü büyük erkek takım kata elemeleri , 30 Ağustos 2020 Pazar günü ise Büyük bayan takım kata elemeleri yapılacak. Gün sonunda ise madalya ve kupa töreni yapılacak. 

Sağlık Önlemleri Alındı
30 Ağustos 2020 2020 Pazar günü sona erecek olan ve Serdivan Spor Salonunda gerçekleştirilen şampiyonada Covid19 tedbirlerine harfiyen uyuluyor. Seyircisiz yapılan müsabakalar öncesinde , salona girişlerde sporcuların ve görevlilerin ateş ölçümü yapılacak yüksek ateşli olanlar salona alınmayacak ve en yakın sağlık  merkezine yönlendirilecektir. Müsabakalarda tüm tatamilerde dezenfektasyonlar bulunduruluyor.  

Sporcular sıra ile salona alındı
Salon içinde bulunan tüm sporcu, hakem, antrenör, teknik personel ve federasyon görevlilerinin  maske kullanımı zorunlu olduğu, şampiyonada, görev yapan hakemlerin ve diğer görevlilerin oturma düzeni sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde planlandı.  Sporcular sadece yarışma alanına çıkarken maskelerini çıkaracak yarışma sonunda tekrar takacaktır. Devam eden kategorinin haricinde salona sporcu alınmadı.  

Sinan KOLCU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER